banner2

PKK'nın bombaladığı hastane şimdi bu halde

Terör örgütü YPG/PKK'nın Afrin'de hedef aldığı sivil hastane hizmet dışı kaldı.

Gündem 13.06.2021, 16:41
Abone ol
PKK'nın bombaladığı hastane şimdi bu halde

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'nın, yuvalandığı Tel Rıfat'tan Grad füzesi ve top atışlarıyla hedef aldığı Afrin'deki sivil hastane kullanılamaz hale geldi.

Afrin'deki Şifa Hastanesinin duvarlarının yıkıldığı, ekipmanların hasar aldığı ve binanın hizmet dışı kaldığı görüldü.

Hastane Müdürü Dr. Hasan, "Hastanemiz hedef alındı ve iki doktor hayatını kaybetti, beş çalışanımız ise yaralandı" dedi.

Güvenlik gerekçesiyle soyadını vermek istemeyen Hasan, hastanenin bölgedeki sivillere acil bölümü, doğumhane ve diğer polikliniklerle ücretsiz hizmet verdiğini belirtti.

SİVİLLERE HİZMET VERİYORDU
Dr. Hasan, "Tamamıyla sivillere hizmet eden hastane terör örgütünce hedef alındı. Bu, savaş suçudur. Siviller hastanemize gelip tedavi olmak istediler. İlaçlarını alıp çıkacakken hastaneden kefenle gittiler" ifadesini kullandı.

Hastane Müdürü, birçok ekipmanın zarar gördüğünü ve hastanenin kullanılamaz hale geldiğini vurguladı. Hastanedeki sağlık çalışanlarından Abdurrahim Türkmen de YPG/PKK'nın dünkü saldırılarının daha önce yaralananların tedavi edildiği sırada gerçekleştiğine dikkati çekti.

Türkmen, "Hastanede yaralılara tedavi sağlayamadığımız için onları bölgedeki diğer hastanelere naklettik. Hastaneyi yeniden ayağa kaldıracağız ve bölgedeki sivillere hizmet edeceğiz" dedi.

13 KİŞİ ÖLMÜŞ 27'Sİ DE YARALANMIŞTI
Terör örgütü YPG/PKK'nın sivillerin tedavi gördüğü hastaneye dün akşam saatlerinde Tel Rıfat'tan düzenlediği saldırıda 13 sivil hayatını kaybetmiş, 27 sivil yaralanmıştı.

YPG/PKK'nın 6 yıl boyunca işgal ettiği Afrin, Zeytin Dalı Harekatı’yla terörden arındırılmıştı ancak örgüt, ilçenin güneydoğusundaki Tel Rıfat'ta varlığını sürdürüyor. AFRİN
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!