Yandex Metrica

Sitede Ara

PKK Necmettin Öğretmeni 4 yıl önce katletti

PKK Necmettin Öğretmeni 4 yıl önce katletti

Terör örgütü PKK'nın 16 Haziran 2017'de Tunceli'de kaçırdıktan sonra katlettiği Necmettin Yılmaz'ın şehadetinin 4. yılı. Yaşasaydı bugün 28 yaşında olacaktı. Türkiye onu da, katledenleri de, katilin ortaklarını da unutmadı.

Gündem

23.01.2024, 17:34

Genç, yaşlı, kadın, çocuk demeden sivilleri hedef alan eli kanlı terör örgütü PKK, 2017'de şehit etti onu. Öğretmen Necmettin Yılmaz katledildiğinde daha 24 yaşındaydı. 

1 YIL ÖNCE SİVEREK'E ATANMIŞTI

Necmettin Yılmaz, 14 Aralık 1993'te Gümüşhane'nin Torul ilçesi Demirkapı köyünde ailesinin 4 çocuğundan ikincisi olarak dünyaya gelmişti. Gümüşhane'de başladığı eğitim hayatını Artvin'de tamalamıştı. 

Meslek hayatına 2015-2016 eğitim öğretim yılında Torul'un Altınpınar İlkokulunda ücretli sınıf öğretmenliği yaparak başlayan Yılmaz, 2016'da Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki Çiftçibaşı İlkokuluna atandı.

NAAŞI 27 GÜN SONRA BULUNDU

8 aylık öğretmen olan ve öğrencilerince çok sevilen Necmettin Yılmaz, 16 Haziran 2017'de yaz tatilini geçirmek için Şanlıurfa'dan memleketi Torul'a dönerken, PKK'lı teröristlerce durduruldu. Tunceli-Erzincan kara yolunun Pülümür ilçesi kesiminde aracı yakıldıktan sonra kaçırıldı.

Genç öğretmeni arama çalışmaları 27 gün boyunca aralıksız sürdü. Necmettin Öğretmen'in naaşı, 12 Temmuz 2017'de Tunceli'deki Pülümür Çayı'nda bulundu.

Necmettin Yılmaz'ın cenazesi, 16 Temmuz 2017'de Torul ilçe merkezinde düzenlenen törenin ardından baba ocağı Demirkapı köyündeki aile kabristanına defnedildi.

ADI PEK ÇOK YERDE YAŞATILIYOR

Şehadetinin ardından Necmettin Yılmaz'ın adı, Milli Eğitim Bakanlığınca Siverek'teki görev yaptığı okul, Torul'daki imam hatip lisesi ile yurdun çeşitli yerlerindeki kütüphanelere ve Tunceli'de bir bulvara verildi.

PKK 1 HAFTADA 2 ÖĞRETMENİ KATLETTİ

Batman'ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017'de PKK'lı teröristlerce 22 yaşında katledilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için ağlayan Türkiye, ayını acıyı bir hafta içinde ikinci kez Necmettin Öğretmenin katledilmesiyle yaşamıştı. 

FAHRETTİN ALTUN'DAN MESAJ

Necmettin Öğretmenin şehadetinin 4. yılı nedeniyle İletişim Başkanı Fahrettin Altun da bir mesaj yayınladı. Altun  mesajında 'Kalemden korkanlar 4 yıl önce onu şehit etti. Hain teröristlerin kurbanı olmasaydı, bugün 28 yaşında öğrencileriyle bir arada olacaktı. Unutmadık, unutturmayacağız öğretmenim.' ifadelerini kullandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabından Necmettin Öğretmen için bir mesaj yayınladı. Soylu mesajında ''Necmettin Öğretmenim; gözün arkada kalmasın, seni Şehit eden PKK'ya, göz açtırmıyoruz ve mücadelemiz, son nefesimize kadar devam edecek.'' ifadelerini kullandı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading