banner2

PKK'lı terörist İsveç tarafından sınır dışı edilecek!

İsveç'te terör örgütü PKK üyesi bir şüphelinin sınır dışı edilmek için hazırlık yapıldığı bildirildi. 8 yıl önce sığınma başvurusu yapan PKK'lının başvurusunun reddedildiği açıklandı.

Gündem 19.08.2022, 15:58 19.08.2022, 16:59
Abone ol
PKK'lı terörist İsveç tarafından sınır dışı edilecek!

İsveç'te terör örgütü PKK üyesi terörist 26 yaşındaki Zinar Bozkurt'un sınır dışı edilmek üzere gözaltına alındığı bildirildi. 

SINIR DIŞI EDİLME KARARI ALINDI

İsveç merkezli Blankspot gazetesinin haberinde yer alan bilgilere göre ozkurt'un İsveç'e 8 yıl önce yaptığı sığınma başvurusunun 6 ay önce reddedildiği ve hakkında sınır dışı edilme kararı alındığı bildirildi.

PKK İLE BAĞLANTILARI SEBEBİYLE GÖZALTINA ALINDI 

İsveç İstihbarat Teşkilatının Bozkurt'un terör örgütü PKK ile bağlantılarının bulunması sebebiyle gözaltına alındığı belirtilirken, bu kişinin İsveç için bir güvenlik tehdidi olarak görüldüğü aktarıldı. 

DOLANDIRICI OKAN KALE DE İADE EDİLECEK 

Diğer yandan dolandırıcılık suçundan kırmızı bültenle aranan Okan Kale'de Türkiye'ye iade edilecek. 

İsveç'te çevrim içi yayın yapan Samnytt gazetesi, Kale'nin 2010-2011 yıllarında Türkiye'de 3 bankaya yönelik kart dolandırıcılığıyla suçlanması nedeniyle İsveç’e kaçtığını belirterek Kale'nin Haziran 2012’de sığınma başvurusunun reddedildiği ve buradan İtalya'ya geçtiği kaydedilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!