banner2

PKK'da büyük panik! Teröristlerin cirit attığı mevzilerde dikkat çeken görüntü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'nin kuzeyine yönelik operasyon sinyali sonrası terör örgütü PKK/YPG mensuplarının Münbiç sınırına kazdıkları mevziler boş kalırken, teröristler mevzilerin arkasına saklandı.

Gündem 01.06.2022, 14:53 01.06.2022, 15:13
Abone ol
PKK'da büyük panik! Teröristlerin cirit attığı mevzilerde dikkat çeken görüntü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'nin kuzeyine operasyon sinyali vermesinin ardından gözler operasyonun yapılması tahmin edilen bölgelere çevrildi. Operasyon için Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı tüm hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

''TEL RIFAT VE MÜNBİÇ'İ TERÖRİSTRLERDEN TEMİZLEYECEĞİZ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ''Güney sınırlarımızda 30 km güvenli koridor oluşturacağız. Suriye'de yeni safhaya geçiyoruz. Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizleyeceğiz. Herkesin lafını ettiği Ukrayna krizindeki katkılarımız bile, dostlarımızın güvenliğine katkıda bulunma konusunda sözümüzün eri olduğumuzun kanıtıdır. Ardından da aşama aşama diğer bölgelerde aynısını yapacağız. Bu meşru güvenlik adımlarına bakalım kimler destek verecek.''

TERÖR MEVZİLERİ BOŞ KALDI

Gaziantep'in Karkamış ilçesinin hemen karşısında bulunan ve sınır ötesi operasyonlarla terörden arındırılan Suriye'nin Cerablus kenti ile YPG-PKK'lı teröristlerin kontrolündeki Münbiç arasında bulunan Seyyade Dağı, Türkiye'nin operasyon sinyali sonrasında sessizliğe büründü. Daha önce bölgede hendek kazan ve mevziler hazırlayan YPG-PKK terör örgütü mensupları, Türkiye'nin operasyon söylemlerinin ardından bölgedeki defalarca kez taciz atışı yaptıkları mevzileri terk etti. Boş kalan mevziler ise kameralara yansıdı.

TERÖRİSTLER MEVİZLERİN ARKASINA SAKLANDI

Türkiye'nin operasyon hazırlıklarına başlamasının ardından daha önceden bölgede faaliyet gösteren teröristlerin Seyyade Dağı'ndaki boş mevzileri, bölgede "Türkiye'nin operasyon hazırlıklarına başlamasının ardından terör örgütü paniğe kapıldı" şeklinde yorumlandı. Ayrıca terör örgütü PKK/YPG mensuplarının operasyon ihtimali sonrası Seyyade Dağı'ndaki mevzilerin arkasına saklandığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!