Yandex Metrica

Sitede Ara

Pensilvanya'da ölüm sessizliği! FETÖ elebaşı başka bir yere mi kaçırıldı?

Pensilvanya'da ölüm sessizliği! FETÖ elebaşı başka bir yere mi kaçırıldı?

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in örgüt yöneticileri tarafından başka bir yere kaçırıldığı iddiaları iyice güçlendi. 1999 yılından bu yana karargah olarak kullanılan Pensilvanya'daki malikhanede ölüm sessizliği var. Havadan görüntülenen çiftlikte kimsenin olmadığı görüldü. Daha önce örgüt merkezi olarak kullanılan yerin otoparkı büyük ölçüde boşalmış durumda.

Gündem

01.06.2024, 11:06

ABD'nin Pensilvanya eyaletinde, Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in, uzun yıllar kaldığı örgüt merkezinden başka bir yere götürüldüğü iddiaları güçlenirken havadan görüntülenen çiftlikte kimsenin olmadığı görüldü.

Hatırlanacağı üzere 15 Temmuz hain darbe girişiminin bir numaralı ismi olan Fethullah Gülen'in, 1999 yılından bu yana karargah olarak kullandığı merkezden kaçırıldığı iddiası yeğeni Ebuseleme Gülen tarafından gündeme getirilmişti.

Serdar Aziz hangi takıma transfer oldu? Serdar Aziz Fenerbahçe'den ayrıldı mı? Serdar Aziz hangi takıma transfer oldu? Serdar Aziz Fenerbahçe'den ayrıldı... Haberi Görüntüle

ZİYARETLER DURDU EVLER BOŞALTILDI

Bu gelişmeden sonra eli kanlı terör örgütüne ait yayın organlarında adı "Golden Generation Worship & Retreat Center" olarak geçen FETÖ merkezine ziyaretlerin durduğu ve çiftlikteki misafirhanelerde kalanların bulundukları evleri boşalttığı öğrenildi. Ayrıca çiftliğin satılığa çıktığı yönünde iddialar var.

Sinan Ateş davası başladı! 22 sanığın yargılandığı duruşmaya Ayşe Ateş çelik yelekle geldi! Sinan Ateş davası başladı! 22 sanığın yargılandığı duruşmaya Ayşe Ateş... Haberi Görüntüle

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Anadolu Ajansı'nın FETÖ'nün karargah merkezini havadan görüntüledi. Dron çekimlerine yansıyan görüntülerde de çiftlikte daha önce boş yer olmayan otoparkta sadece birkaç araç bulunduğu, yaklaşık 60 dönümlük kamp alanında sadece bir kişinin misafirhanelerden birine giriş çıkış yaptığı görüldü. Daha önce çiftliğin girişinde 24 saat aralıksız nöbet tutan silahlı ve üniformalı Amerikalı güvenlik görevlileri de artık yerinde yok.

Manisa merkezli FETÖ operasyonu: 9 kişi kıskıvrak yakalandı Manisa merkezli FETÖ operasyonu: 9 kişi kıskıvrak yakalandı Haberi Görüntüle

BAŞKA BİR YERE Mİ KAÇIRILDI?

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta, Fetullah Gülen'in yeğeni (kardeşi Mesih Gülen'n oğlu) Ebuseleme Gülen, örgüt çiftliğinin hemen yanında yer alan bir evin girişinden yaptığı videolu paylaşımda, Fetullah Gülen'in "başka bir yere kaçırıldığını" iddia etmişti.

Yeğeninin iddialarına göre Fetullah Gülen, örgütün karakutusu olarak bilinen Cevdet Türkyolu başta olmak üzere, Barbaros Kocakurt, Mustafa Özcan ve Gülen'in özel doktoru Kudret Ünal tarafından bilinmeyen bir yerde tutuluyor.

Söz konusu iddiaların güçlenmesi üzerine Fetullah Gülen adına uzun zamandır paylaşımların yapıldığı bir sosyal medya hesabında, FETÖ elabaşının çiftlikten daha sakin bir ortamda rutin faaliyetlerine devam ettiği ifadelerine yer verildi. Ayrıca er değişikliğinin doktorların ısrarından kaynaklandığı iddia edilmişti.

BYD fabrikası iş başvurusu nasıl, nereden yapılır? BYD işçi, personel alımı ne zaman? BYD fabrikası iş başvurusu nasıl, nereden yapılır? BYD işçi, personel... Haberi Görüntüle

HESAP VERMEDEN ÖLMEMELİ

Ebuseleme Gülen, paylaşımlarında, amcasının 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili gerçekleri açıklamadan ölmemesi gerektiğini ifade etmişti. Ebuseleme Gülen; Türkyolu, Adil Öksüz, Kudret Ünal ve Barbaros Kocakurt gibi örgütün önde gelen isimlerini suçlamayı sürdürüyor.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading