banner2

Pazar günü yasak kalkıyor mu?

Türkiye 1 Haziran'da kademeli normalleşme sürecine geçti, yeni dönem başladı. Şimdi gözler bu hafta erken tarihe çekilen Kabine Toplantısı'nda. Beklenti yeni kararların çıkması yönünde.

Gündem 09.06.2021, 16:28 09.06.2021, 17:59
Abone ol
Pazar günü yasak kalkıyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Haziran'daki Kabine Toplantısı'nın ardından açıkladığı kademeli normalleşme planı sonrası pandemi sürecinde yeni evreye geçildi. Ancak hala geçerli,olan yasakların kaldırılması için de beklenti hakim.

ÖNCE BİLİM KURULU, SONRA KABİNE TOPLANTISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Haziran Pazartesi günü yapılacak NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e gidecek. İki haftada bir gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın tarihi de zirve dolayısıyla öne çekildi. Toplantının 10 Haziran Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı. Kabine toplantısı öncesi de Koronavirüs Bilim Kurulu'nun toplanacağı duyuruldu.

KABİNE TOPLANTISI'NDA GÜNDEM KORONAVİRÜS 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantının en önemli gündem maddesi koronavirüs salgınıyla mücadele olacak. Toplantıda, Kovid-19'la mücadele kapsamında kademeli normalleşmeye geçilmesinin ardından vaka ve vefat sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son durum ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

KABİNE TOPLANTISI'NDA YENİ KARARLAR ALINACAK MI? 

Koronavirüs vaka sayılarının seyrinin değerlendirileceği Kabine Toplantısı'nda yeni kararlar alınıp alınmayacağı da vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kritik toplantı sonrası bu konuya ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

PAZAR GÜNÜ KISITLAMASI KALDIRILACAK MI? 

Yeni normalleşme planında 1 Haziran'dan itibaren hafta sonu cumartesi günü için sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00'da başlayacak şekilde güncellenmiş, pazar günü ise tüm gün kısıtlama uygulanması kararı alınmıştı. Pazar günü kısıtlamasının da kaldırılıp kaldırılmayacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından belli olacak.

AŞILAMA HIZLA DEVAM EDİYOR

Türkiye'de kritik toplantı öncesi toplam yapılan koronavirüs aşısı sayısı 31 milyonu aşmış durumda. İki doz aşısını yaptıranların sayısı ise 13 milyonu geçmiş durumda. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!