banner2

Papa Francesco hastaneye kaldırıldı! Vatikan'dan açıklama

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un kontrol maksatlı Gemelli Hastanesi'ne gittiği bildirildi.

Gündem 07.06.2023, 14:18 07.06.2023, 14:30
Abone ol
Papa Francesco hastaneye kaldırıldı! Vatikan'dan açıklama

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un, karın duvarıyla alakalı bir operasyon geçireceği bildirildi.

Konuyla ilgili Vatikan'dan yapılan yazılı açıklamada, çarşamba günleri Aziz Petrus Meydanı'nda genel kabul oturumunu yapan Papa'nın, bugünkü oturumun ardından Gemelli Hastanesine gideceği belirtildi.

KARIN DUVARINA PROTEZ YERLEŞTİRİLECEK

Papa'ya burada öğleden sonra genel anestezi altında laparatomi ve plastik cerrahi tarafından karın duvarına protez yerleştirilmesi operasyonu yapılacağı belirtildi.

EN AZ İKİ GÜN HASTANEDE KALACAK

Yapılan açıklamada, Papa'nın önceki operasyonuna bağlı karnındaki kesi yerinde gelişen fıtığın, bir süredir ağrı ve bazı tıkanıklık bulgularına yol açtığı, bu nedenle operasyonun gerekli hale geldiği, operasyonun ardından iyileşmenin birkaç gün süreceği ifade edildi.

İtalyan medyası, Papa'nın operasyon ardından en az 2 gün hastanede kalacağını yazdı.

TEKERLEKLİ SANDALYE İLE KATILIYOR

Hatırlanacağı üzere, Papa Franciscus, dün sabah da Gemelli Hastanesine gitmiş ve bazı klinik testlerden geçmişti. Papa Franciscus, bir süredir dizindeki rahatsızlık sebebiyle etkinliklere tekerlekli sandalye ile katılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!