Pandemi nedeniyle durdurulmuştu! Gaziantep-Erbil direkt uçuşları yeniden başladı

Gaziantep-Erbil uçuşlarına pandemi nedeniyle uzun bir süre ara verilmişti. Uçuşlar bugün itibarıyla yeniden başladı. Yolcular baklava ikram edilerek uğurlandı.

Gündem 31.01.2022, 13:50
Pandemi nedeniyle durdurulmuştu! Gaziantep-Erbil direkt uçuşları yeniden başladı

Gaziantep Havalimanı'ndan Erbil'e yapılan uçuşlar pandemi süreci ile birlikte uzun bir süre durduruldu. 

YOLCULAR BAKLAVA İKRAM EDİLEREK UĞURLANDI

Her iki kent arasındaki ulaşım kolaylığı ile ticaret ve turizm hareketliliğinin artması amacıyla uçuşların yeniden başlaması için çalışmalar yapıldı. Anadolu Jet tarafından gerçekleştirilen ilk uçuşta Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, Irak’ın Gaziantep Başkonsolosu Hasan Abdulwahid Majeed, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları giden yolcuları baklava ikram ederek uğurladı. Karşılıklı yapılacak uçuşların haftada 2 gün olmak üzere pazartesi ve perşembe günleri yapılacağı  öğrenildi.

BAĞDAT SEFERLERİ DE BAŞLAYACAK

Gaziantep Valisi Davut Gül, bu ulaşım kolaylığı sayesinde her iki şehir arasında ticari ilişkilerin artacağın belirterek, ''Irak'a ilk sefer yapan uçağımızı uğurlamaya geldik. Irak bizim ticari partnerlerimizden en önemlisi. Bu hizmetle iş adamlarımızın hayatını daha da kolaylaştırmış olacağız. Direk seferlerle birlikte hem Irak'ın Gaziantep ile ilişkileri daha da artmış olacak hem de Gaziantep ihracatını daha çok arttırmış olacak. Bundan sonra Bağdat seferlerimiz de başlamış olur. Hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!