DOLAR
13.78 0.85
EURO
15.58 0.48
ALTIN
783.62 0.91
BIST
1,909.06 1.54

Öztürk Yılmaz'dan gündemi sarsan CHP itirafları!

Yenilik Partisi Genel başkanı Öztürk Yılmaz CHP'den ayrılma süreci ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yılmaz, 'Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin başına yakışmayan bir adam. FETÖ'cüler CHP'yi kontrol etmek isteyip, kaset kumpasıyla onu göreve getirdi." diye konuştu. CHP'de 14'üncü kat olduğunu ve gizli görüşmelerin burada yürütüldüğünü ifade eden Yılmaz, "CHP yönetimi 15 Temmuz'u önceden biliyordu.' dedi.

Gündem 25.11.2021, 11:11 25.11.2021, 12:02
Öztürk Yılmaz'dan gündemi sarsan CHP itirafları!

TVNET'te yayınlanan programda soruları yanıtlayan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu adeta topa tuttu.

'CHP 15 TEMMUZ DARBESİNİ ÖNCEDEN BİLİYORDU'

'CHP’nin en üst düzey sıralarında yer aldınız. Ne gördünüz? Neden ayrılma kararı aldınız?' sorusuna yanıt veren Yılmaz şöyle konuştu:

"Koyun olmayı reddeden bir insanım. ODTÜ mezunuyum ve yanlış gördüğüm şeye alet olmam. Kemal Kılıçdaroğlu,CHP'nin başına yakışmayan bir adam. FETÖ'cüler CHP'yi kontrol etmek isteyip, kaset kumpasıyla onu göreve getirmişler. Ben 'neden iktidar olamıyoruz' diye sorduğumda cevap alamıyorsun.Üç şeye itiraz ettim, partinin iyice raydan çıkması, giderek iktidar alternatifi olmaktan çıkması, FETÖ ağzıyla konuşması ve örgütün orada hakimiyet kurması... 'FETÖ'cüleri ihraç et, bunları ihraç etmezsen seninle çalışmayacağım' dedim. Başından beri uyardım onu. CHP'de 14'üncü kat var. Her şey orada dönüyor. Ben darbeyi (15 Temmuz'daki girişim) daha önceden bildiklerini düşünüyorum. Enver Altaylı'nın iddianamesinde bin 200 defa görüşme olduğu söyleniyor. Şu anda hala orada özel danışmanlık görevini yapıyor.''

 'O GECE KILIÇDAROĞLU'NA ZORLA KINAMA AÇIKLAMASI YAPTIRDIM'

Yılmaz sözlerinin devamında,15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gidip kahvesini yudumlayan Kılıçdaroğlu'na, o gece zorla kınama açıklaması yaptırdığını da belirtti.

'CHP DIŞARIDAN YÖNETİLİYOR'

Yılmaz sözlerine şöyle devam etti;

 'İttifaklar nasıl oluştu? Atatürkçü bir parti, HDP ile anayasa çalışması yapıyor. Atatürk'ün felsefesinde birleştirme var diğerinde federal bir yapıyla ayrıştırmak var. Nasıl oluyor ki, milliyetçi olduğunu iddia eden bir parti de (İYİ Parti) üçüncü bir parti oluyor. Bunları kim bir araya getiriyor? İşte dışarısı getiriyor. Dış destekli kukla muhalefet diye boşuna demiyorum.'

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!