banner2

Özlem Gürses'ten muhafazakar gönüllülere çirkin iftira

Muhalif kimlikleriyle bilinen gazeteci Özlem Gürses ve Fatih Portakal, deprem bölgesinde can kurtarmaya giden muhafazakar gönüllülerle ilgili çirkin iddialarda bulundu.

Gündem 17.03.2023, 15:00 17.03.2023, 15:43
Abone ol
Özlem Gürses'ten muhafazakar gönüllülere çirkin iftira

Kahramanmaraş merkezli çifte felaketin yaraları sarılmaya çalışılırken afet bölgesindeçki derneklerin ve yardım kururuluşlarının çalışmalarını baltalamak isteyenler yine çirkin yüzünü gösterdi.

Sosyal medyayı aktif kullanan ve insanları bir çırpıda karalamayı kendilerine mübah gören iki muhalif gazeteci Özlem Gürses, Fatih Portakal ile gerçekleştirdiği yayında deprem bölgesindeki seferberlikte yerini alan müslüman, muhafazakar dernek, vakıf ve oluşumları hedef aldı.

Fatih Portakal ile karşılıklı diyalog halinde bu oluşumların bölgede yardım faaliyeti yaptıklarını anlatan Özlem Gürses 'AMA' diyerek belgesiz iddialarda bulundu. Kendisine belge sorulması ihtimalini de düşünen Gürses "Bizzat ben şahit oldum" diyerek iddiasını güçlendirmeye çalıştı ancak "Kaydedemedim" dedi.

''İÇİNE BROŞÜR KOYUYORLAR''

Özlem Gürses şu ifadeleri kullandı;

''Adıyaman ve Kahramanmaraş çevresinde, Gaziantep'te de var. Yani tarikattan geçilmiyordu. O kadar çok mümbit bir yer ki orası hepsi çıkmış piyasaya Fatih'çim. Tabii ki yardımı da yapıyorlar gıda da dağıtyolar ama inanılmaz bir şekilde aynı zamanda düşürmeye çalışıyorlar. Bak dün bir şey gördüm hayatımda ilk defa gördüm. Sakarya'dan gelmişler. Cübbeli şalvarlı bir takım beyefendiler. Mont dağıtıyorlar, lastik leğen dağıtıyorlar. Leğenin içine bir tane de broşür koyuyorlar. Kendi derneklerinin işte "gelin bizim müridimiz olun" diye.''

''ŞAHİD OLDUM AMA KAYDEDEMEDİM''

Belgesiz asılsız iddialarına devam eden Özlem Gürses, ''Daha dehşet bir şey; 6-7 yaş grubu kız erkek çocuklar, ayaklarımda terlikler, üstleri perişan olmuşlardı. Çadır kentte oynuyorlar. Bakıyorlar. Bunların şeyi gelmiş böyle küçük bir transporter aracı. Onun içinden mont falan dağıtıyorlar. Çocuklar da bakıyorlar oynuyorlar. Bir adam geldi böyle sarıklı cübbeli. Kız çocuklarla erkek çocukları oturdukları kaldırdım üzerinden kaldırdı. "Kızlarla oğlanlar birlikte oynamaz" dedi. 6-7 yaşındaki depremden çıkmış travma geçirmiş çocuklardan bahsediyorum sana. Ben buna şahit oldum kaydedemedim. Yürüdüm gittim.'' dedi.

''DAVA AÇIYORUZ, KAZANCINI HAYVANLARA BAĞIŞLAYACAĞIZ''

Müdafaa-i İslam Hareketi, Özlem Gürses hakkında hukuki süreç başlatacağını ve gelen parayı hayvanlara harcayacağını duyurdu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!