banner2

Özgür Özel'i çıldırtan görüntü! Ortaçağ(!) fotoğraflarını Ali Erbaş paylaştı

Diyanet, çocukların Kur'an kurslarında kutsal değerleri öğrenmesini 'Ortaçağ zihniyetine dönüş' diye yorumlayan CHP'li Özgür Özel'e cevap niteliğinde fotoğraflar paylaştı.

Gündem 30.12.2021, 17:50 30.12.2021, 17:58
Abone ol
Özgür Özel'i çıldırtan görüntü! Ortaçağ(!) fotoğraflarını Ali Erbaş paylaştı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın çocuklar için yıllardır uygulamakta olduğu Kur'an kursu hizmeti CHP'yi rahatsız etti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 28 Şubat günlerini hatırlatan skandal bir açıklamaya imza atarak, çocukların dini değerleri öğrenmesini 'Ortaçağ zihniyetine dönüş' olarak tanımladı. 

ALİ ERBAŞ'TAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Bu açıklamaya cevap niteliğinde paylaşım Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan geldi. Sosyal medya hesabındaki mesajında, çocukların saygıyı, sevgiyi ve medeniyet değerlerini öğrendiği Kur'an kurslarına ilişkin fotoğraflar paylaşan Erbaş, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.s.) konuya ilişkin hadisini hatırlattı. 

"Peygamberimiz (s.a.s.) çocuklarımıza 7 yaşına kadar sevginin, saygının, doğruluğun güzelliğini; yalanın, iftiranın kötülüğünü; değerlerimizi, abdest nasıl alınır, namaz nasıl kılınır gibi temel dini vecibeleri öğretmemizi istiyor" diye yazan Prof. Ali Erbaş, 4-6 yaş arası çocuklara Kur'an kurslarında eğitim verdiklerini dile getirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!