banner2

Özgür Özel'den 'HDP ile Gizli Protokol' itirafı: Vaatler üzerinden gönül kırıklıkları var

CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel'den HDP itirafı geldi. Özel, yaptığı açıklamada "Resmen ittifak olmadığımız ama oy aldığımız seçmenlerde örneğin Doğu ve Güneydoğu illerindeki seçmenlerde de imzalanmış bir gizli protokol ve o protokoldeki vaatler üzerinde de bir takım gönül kırıklıkları var." ifadelerini kullandı.

Gündem 21.09.2023, 15:23 21.09.2023, 16:04
Abone ol
Özgür Özel'den 'HDP ile Gizli Protokol' itirafı: Vaatler üzerinden gönül kırıklıkları var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mayıs ayında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetmesinin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile hareket ederek "değişim" çıkışı yapan ve Genel Başkanlığa aday olan Özgür Özel itiraf niteliğinde bir açıklama yaptı. 

Halk TV'ye konuk olan Özgür Özel, adaylık sürecine ilişkin Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak şu ifadeleri kullandı;

''Bir yandan Sayın Genel Başkan, bir yandan Genel Başkan'ın şimdi de yanında olan bazı arkadaşlar bu seçim yenilgisini kabul etmeyip, 'Kazanamadık ama yenilmedik' gibi tanımlamalar yapmaya başlayıp, partinin değişiminin ve dönüşümünün önündeki engelleri kaldırmak yerine hiçbir şey olmamış gibi davranmaya başladıklarında, ben de bu fikriyatla ciddi bir çelişkiye düştüm. Seçimlerden yaklaşık 15 gün sonra, hiçbir şey olmamış gibi davranan bir anlayışla artık yol yürüyemeyeceğimizi düşündüm. Yola tek başıma çıkmadım, bir kadro hareketi olarak çıktık.''

''BENİ SIRTIMDAN İTEN 3 GRUP VAR'' 

Kendisini adaylığa iten 3 grup olduğunu belirten Özgür Özel, "Beni sırtımdan iten üç grup var. Babamın arkadaş grubu. Kendi arkadaş grubum. Kızımın arkadaş grubu. Babamınkiler 80 yaşında, 'Gözümüz açık mı gitsin, iktidar göremeyecek miyiz?' diyorlar. Benim arkadaş gurubum, 'Özgür bir şey yapmayacak mısın, bu daha ne kadar böyle gidecek, çocuklarımızın geleceğinden endişeliyiz' diyorlar. Kızımın arkadaş grubu, 'Özgür amca biz de mi yurt dışına gidelim? Bir şey yapın' diyorlar. Benim yürüyüşüm buraya kadar tamamlandı, bundan sonrası benim için değil, bizden başarmamızı bekleyen herkes için." dedi.

HDP İLE GİZLİ PROTOKOL İTİRAFI

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi şubesi haline gelen HDP ile yapılan gizli protokol itirafında da bulunan Özgür Özel, ''Resmen ittifak olmadığımız ama oy aldığımız seçmenlerde örneğin Doğu ve Güneydoğu illerindeki seçmenlerde de imzalanmış bir gizli protokol ve o protokoldeki vaatler üzerinde de bir takım gönül kırıklıkları var.'' şeklinde konuştu.

''DEĞİŞİM OLURSA İTTİFAK OLUR''

Israrla 'değişim' vurgusunun altını çizen Özgür Özel, ''CHP'nin bir değişim ve dönüşüm ile ittifak potansiyelini yeniden kazanması gerektiğini düşünüyorum. Yerimizde durursak ittifak potansiyeli yok. Ama değişim olursa ittifaklar tabiki olur.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!