banner2

Özgür Özel'den CHP ile ilgili dikkat çeken eleştiri: Sağa kaydı!

Genel başkanlık koltuğu için adaylığını açıklayarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına geçen CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel, son açıklamasıyla partisine yönelik dikkat çeken eleştirilerde bulundu. Özgür Özel, CHP’nin sağa kaydığının altını çizerek bunu düzelteceklerini belirtti.

Gündem 27.09.2023, 12:37 27.09.2023, 14:34
Abone ol
Özgür Özel'den CHP ile ilgili dikkat çeken eleştiri: Sağa kaydı!

Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ardından şimdi de yerel seçimler için partilerin hareketliliği başladı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde 13. seçim hezimetini yaşayan CHP'nin gündeminde ise hem seçim hem de değişim rüzgarları yer alıyor.

BİRLİKTE YÜRÜDÜĞÜ İSİMLER KARŞISINDA 

Seçim sonuçları sindirmeyen CHP'de kavagalrın ardı arkası kesilmiyor. Büyük vaatlerle aday olan Kılıçdaroğlu'nun parti içinde istifası isteniyor. Bu nedenle yıllarca birlikte yol yürüdüğü isimler şimdilerde karşısında yer alıyor.CHP Grup Başkanı Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde genel başkanlığa adaylığını koydu. 

GÖZLER KURULTAY'A ÇEVRİLDİ

Büyük bir hareketliliğin yaşandığı partide gözler 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak olan kurultaya çevrildi. Bu süreçte siyasiler verdikleri demeçlerde gerilimde hız kesmeden tırmanmaya devam ediyor. 

"PARTİNİZ SAĞA MI KAYDI?"

Özgür Özel, partisine yönelik eleştirilerde de bulundu. Özel'e "Partinin sağa kaydığı eleştirilerine katılıyor musunuz? Örneğin helalleşme söylemine nasıl baktınız?" sorusu yöneltildi.

Özel, helalleşmenin samimiyetiyle ilgili olarakta şu yanıtı verdi; Genel Başkan, grup toplantısında söylediğinde bunu öğrendim. Ortaklaşılmadığı için sahipsiz kaldı. Bir tarafa Roboski’yi koyup, bir tarafa başını örttüğü için öğrencilerin eğitim hakkının elinden alınmasını koyup, örtünme özgürlüğü kadar örtünmeme özgürlüğünün de öne çıkarılması, hayat biçimine müdahale edilmesine karşı olunduğunun söylenmesi ve tam özgürlükçü bir çizgiden yaklaşıp Türkiye’nin geçmişteki tüm travmalarıyla helalleşecek cesaretteyiz, denilmesi gerekirdi. “Kürtlerin, Aleviler’in yaşadığı travmalar da buna dahildir, 80 darbesi sonrası sağcıların yaşadığı işkenceler de buna dahildir” diyerek ortaklaşılmadığı için bu işin bir ayağı topalladı, samimiyeti sorgulandı.

"CHP SAĞA KAYDI AMA DÜZELTECEĞİZ"

Sonuçta Genel Başkan’ın da yalnız kaldığı görüşüne katılıyorum, çünkü ortaklaşmadan yola çıktı. Örneğin, mutfak videolarının çok samimi, çok inandırıcı tarafı var. Ama bir taraftan da hazır olmadığımız birçok hamleyi mutfak videolarından öğrendik biz de. Evet, CHP sağa kaydı ama biz düzelteceğiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!