banner2

Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken öldü mü? Suphi Altındöken'i kim öldürdü?

Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken, Aslan'ın 7. ölümyıldönümü sebebi ile araştırılıyor. Peki Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken öldü mü? Suphi Altındöken'i kim öldürdü?

Gündem 11.02.2022, 13:21
Abone ol
Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken öldü mü? Suphi Altındöken'i kim öldürdü?

19 yaşındayken vahşice katledilen Özgecan Aslan, ölümünün 7. yılında sevenleri tarafından anılıyor ve olayın detayları araştırılıyor. Peki Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken öldü mü? Suphi Altındöken'i kim öldürdü? İşte merak edilen soruların yanıtları..

ÖZGECAN ASLAN'IN KATİLİ SUPHİ ALTINDÖKEN ÖLDÜ MÜ?

Özgecan Aslan'ın katili Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken, Adana Kürkçüler Cezaevi'nde mahkum olan Gültekin Alan'ın tabancalı saldırı sonucu yaralandı.

Hastaneye kaldırılan yaralılardan Ahmet Suphi Altındöken hayatını kaybetti, babası ise yaralandı. Cenazesi Tarsus'a götürülen Altındöken'i mezarlıklar kabul etmeyince Adana'daki bir hastanenin morgunda 5 gün bekletildi. Cenaze 5 günün ardından gizlice ismi verilmeyen bir mezarlığa defnedildi.

SUPHİ ALTINDÖKEN'İ KİM ÖLDÜRDÜ?

Özgecan Aslan'ı öldüren Suphi Altındöken Adana Kürkçüler Cezaevi'nde hükümlü olduğu sırada bir diğer mahkum olan Gültekin Alan tarafından öldürüldü.

ÖZGECAN ASLAN KİMDİR?

Özgecan Aslan, Mersin'de 22 Ekim 1995 tarihinde, aslen Tuncelili ve Alevi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Mersin'in Tarsus ilçesindeki Çağ Üniversitesi'nde Psikoloji bölümünde eğitim görüyordu. Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1. sınıf öğrencisi olan Özgecan, okuduğu vakıf üniversitesinden yüzde 50 burs kazanmasına karşın annesi Songül Aslan, kızının eğitimi için kendisine bir iş buldu. Yaz tatillerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bir otelde çalışmak hayali vardı. Ancak Özgecan Aslan 11 Şubat 2015 tarihinde okulundan evine gitmek için bindiği serviste, tecavüze direndiği için vahşice katledildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!