Yandex Metrica

Özer Uçaran Çiller'e veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemize hizmetleri olan biriydi

Özer Uçaran Çiller'e veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemize hizmetleri olan biriydi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin 12. başbakanı Tansu Çiller'in 86 yaşında kaybeden eşi Özer Uçuran Çiller için Barbaros Hayrettin Paşa Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Cenaze törenininde kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Geçmişinden bu yana özellikle ekonomi alanında ülkede hizmetleri olan kardeşimizdi. Refikaları, eşleri Tansu hanım ülkemize hizmet etmiş hanımefendiydi. Son dönemdeki rahatsızlığı ile bu çileyi çekti. Rabbim inşallah taksiratını tedbir eder, makamlarını ali eder. Bizler de ondan ülkemiz için elde ettiğimiz imkanları yine ülkemizin geleceği için kullanma noktasında adımlarımızı atarız. Son dönemde kendisi ile tanışma fırsatı buldum. Tüm tanıyanlarına eşlerine dostlarına sabırlar diliyorum.'' dedi.

Gündem

03.06.2024, 17:30

Eski Başbakanlardan Tansu Çiller'in eşi Özer Uçuran Çiller, geçirdiği kalp krizi sonrasında 86 yaşında hayatını kaybetti.

Uzun zamandır diyaliz tedavisi gören Özer Çiller, Sarıyer Yeniköy'deki evinde sabah saatlerinde kalp krizi geçirip yaşamını yitirdi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü yaşamını yitiren Özer Uçuran Çiller için Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eski Başbakan Tansu Çiller'in eşi Özer Uçuran Çiller'in Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. 

Tansu Çiller cami avlusunda taziye için ayrılan bölümde taziye dileklerini kabul etti. Özer Uçuran Çiller'in naaşı öğle namazına müteakiben kılınacak cenaze namazı sonrasında Kilyos Mezarlığı'nda defnedilecek.

19 Temmuz THY bilet parası iade edilecek mi? THY biletini iptal ettiremeyen para iadesi alacak mı? 19 Temmuz THY bilet parası iade edilecek mi? THY biletini... Haberi Görüntüle

''ÜLKEMİZE HİZMETLERİ OLAN KARDEŞİMİZDİ''

Cenaze törenininde kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

''Geçmişinden bu yana özellikle ekonomi alanında ülkede hizmetleri olan kardeşimizdi. Refikaları, eşleri Tansu hanım ülkemize hizmet etmiş hanımefendiydi. Son dönemdeki rahatsızlığı ile bu çileyi çekti. Rabbim inşallah taksiratını tedbir eder, makamlarını ali eder. Bizler de ondan ülkemiz için elde ettiğimiz imkanları yine ülkemizin geleceği için kullanma noktasında adımlarımızı atarız. Son dönemde kendisi ile tanışma fırsatı buldum. Tüm tanıyanlarına eşlerine dostlarına sabırlar diliyorum.''

Those About To Die 11. bölüm ne zaman? Those About To Die 2. sezon ne zaman çıkacak? Those About To Die 11. bölüm ne zaman? Those About... Haberi Görüntüle

CENAZE TÖRENİNE KİMLER KATILDI?

Törende, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, eski Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve iş insanı Faruk Süren de yer aldı.

Yanıp kavrulacağız: Çöl sıcaklıkları geliyor! Bu iller 40 dereceyi görecek! Yanıp kavrulacağız: Çöl sıcaklıkları geliyor! Bu iller 40 dereceyi görecek! Haberi Görüntüle

ÖZER UÇARAN ÇİLLER KİMDİR?

1937 doğumlu olan Özer Uçuran Çiller mühendis ve iş insanıdır. Türkiye'nin 22 ve ilk kadın başbakanı Tansu Çiller ile evliliğinden iki çocuğu oldu. Evliliğinden sonra "Çiller" soyadını aldı.

Saint Joseph Fransız Lisesinde okuduktan sonra Robert Kolej'de (Boğaziçi Üniversitesi) mühendislik ve yüksek mühendislik tahsilini yaptı. Amerika'da Boston ve Connecticut üniversitelerinden MBA derecesi kazandı. 1975 yılına kadar Amatek Inc. şirketinde Holding Ekonomik Kontroller Direktörü olarak görev yaptı.

2024 TFF Başkanlık seçimi ne zaman? TFF'nin yeni başkanı ne zaman seçilecek? 2024 TFF Başkanlık seçimi ne zaman? TFF'nin yeni başkanı ne... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'NİN İLK FIRST GENTLEMAN'İ

1963 yılında Tansu Çiller ile evlenen Özer Çiller, 8 yıl Amerika'da kaldıktan sonra Türkiye'ye döndü. Eşi Tansu Çiller'in siyasete atılıp 1993 yılında ilk kadın başbakan olmasından sonra Türkiye'nin ilk "second gentleman"ı unvanını aldı. 2000'li yılların başlarından itibaren alternatif tıbba merak salan Özer Çiller'in bu konuda yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. 

Evler boşaltıldı! Bursa'da büyük yangın! Bursa'da yangın nerede çıktı? Evler boşaltıldı! Bursa'da büyük yangın! Bursa'da yangın nerede çıktı? Haberi Görüntüle

''HZ. EBUBEKİR 30. GÖBEKTEN BENİM BÜYÜK DEDEM"

Hatırlanacağı üzere Özer Çiller, 2013 yılında yaptığı bir açıklama ile Türkiye'nin gündemine oturmuştu. İnançlı bir aileden geldiğini belirten Özer Çiller, "Hazreti Ebubekir 30. göbekten benim büyük dedem." ifadesini kullanmıştı.

Habere Tepki Ver

1

0

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading