Yandex Metrica

Özel sektöre Kurban Bayramı tatili 9 gün mü? Özel sektör çalışanlarına resmi tatil kaç gün?

Özel sektöre Kurban Bayramı tatili 9 gün mü? Özel sektör çalışanlarına resmi tatil kaç gün?

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı belli oldu. Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 ve 21 Haziran'ın da idari izin olmasına karar verildiğini açıkladı. Böylece kamu personellerinin Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu. Özel sektörde çalışan vatandaşlar ise Özel sektöre Kurban Bayramı tatili 9 gün mü? Özel sektör çalışanlarına resmi tatil kaç gün? sorularına yanıt aramaya başladı.

Gündem

05.06.2024, 08:32

Cumhurbaşkanı Erdoğan merak edilen konuyla ilgili son sözü söyledi. 4 Haziran'da yapılan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı tatilinin kamu çalışanları için 9 güne çıkartıldığını açıkladı. Erdoğan açıklamasında "Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Böylelikle perşembe ve cuma günlerini de bayram tatiline ekleyerek 9 günlük bir tatil imkanı sağlamış oluyoruz." dedi. Erdoğan'ın açıklaması sonrası özel sektörde çalışan binlerce kişi ise Özel sektöre Kurban Bayramı tatili 9 gün mü? Özel sektör çalışanlarına resmi tatil kaç gün? sorularına yanıt aramaya başladı. 

Gizemli keşif Türkiye'nin tarihine ışık tutacak: O ilimizde 19 kaldera tespit edildi Gizemli keşif Türkiye'nin tarihine ışık tutacak: O ilimizde 19 kaldera... Haberi Görüntüle

2024 ÖZEL SEKTÖRE KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN MÜ?

Özel sektör çalışanlarına kurban bayramı tatili normalde 4.5 gündür. Kurban Bayramı tatili 16 Haziran Pazar günü başlayacak.Kurban Bayramı arefesi ile birlikte toplam resmi tatil 4.5 gün olacak. Ancak bazı özel sektörde işverenler çalışanlarına 9 gün tatil veriyor. Ancak bu durum tüm özel sektörü kapsamıyor. Finans ve kamu ağırlıklı özel sektörde çalışanlar genelde kamu çalışanlarına verilen izin kadar izin yapıyor. Ancak genel olarak özel sektör çalışanlarına 9 gün tatil olması beklenmiyor. İdari izin 657 sayılı kanun kapsamında yer alan devlet memurları için geçerli oluyor. 

Bakan Güler'den 40 km'lik derinlik vurgusu: Teröristlerden temizlemeye kararlıyız Bakan Güler'den 40 km'lik derinlik vurgusu: Teröristlerden temizlemeye kararlıyız Haberi Görüntüle

ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Özel sektör çalışanlarına Kurban Bayramı normal şartlarda 4.5 gün resmi tatildir. Kurban bayramı 15 Haziran Cumartesi arefe günü (yarım gün) izinle başlar.  19 Haziran Çarşamba günü dahil toplam 4.5 gün resmi tatil yapılır.

Sur Belediyesi'nden tekzip Sur Belediyesi'nden tekzip Haberi Görüntüle

KURBAN BAYRAMI RESMİ TATİLLERİ NE ZAMAN?

15 Haziran Cumartesi: Kurban Bayramı arifesi (Yarım Gün)

16 Haziran Pazar: Kurban Bayramı 1. gün

17 Haziran Pazartesi: Kurban Bayramı 2. gün

18 Haziran Salı: Kurban Bayramı 3. gün

19 Haziran Çarşamba: Kurban Bayramı 4. gün

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading