banner2

Özcan Alper kimdir, kaç yaşında ve nereli? Özcan Alper neden gündeme geldi?

Yönetmen Özcan Alper, Boğaziçi Film Festivali'nde aldığı ödülü Şebnem Korur Fincancı'ya ithaf etmesiyle gündemde. Özcan Alper'in kim olduğu araştırılıyor. Peki Özcan Alper kimdir, kaç yaşında ve nereli? Özcan Alper neden gündemde?

Gündem 29.10.2022, 19:27 29.10.2022, 19:41
Abone ol
Özcan Alper kimdir, kaç yaşında ve nereli? Özcan Alper neden gündeme geldi?

Boğaziçi Film Festivali'nde en iyi yönetmen ödülünü alan Özcan Alper, yaşanan tartışmayla gündeme geldi. Yönetmenin hayatıyla ilgili araştırmalar yoğunlaştı. Peki Özcan Alper kimdir, kaç yaşında ve nereli? Özcan Alper neden gündemde? İşte merak edilenler...

ÖZCAN ALPER KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

1975 yılında Artvin'in Hopa ilçesinde dünyaya geldi. 1996 yılından itibaren sinema atölyelerinde çalışmalara katıldı. 2000 yılında sinema sektöründeki kariyerine başladı. Oyuncu, yönetmen ve senarist olan Özcan Alper'in, Toprak, Momi, Saklı Yüzler, Fotoğraf , Sonbahar gibi filmler bulunuyor. 

Son olarak imza attığı Karanlık Gece filmiyle ödül kazandı.

ÖZCAN ALPER NEDEN GÜNDEME GELDİ?

Özcan Alper, Boğaziçi Film Festivali'nde aldığı en iyi yönetmen ödülünün ardından ödülü geçtiğimiz günlerde tutuklanan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'ya ithaf etti. 

Alper, konuşmasında "Aslında hep barış olsun diyen, asla savaş olsun demeyen bir kadın, Şebnem Korur Fincancı, biliyorsunuz, sadece yine barış dediği için maalesef bir linç kampanyasına maruz kaldı. Umarım son olur. Umarım cezaevinden bir an önce çıkar. Bu ödülü ona ithaf ediyorum." ifadelerini kullandı.

Katılımcılar arasında yer alan oyuncu Burak Haktanır ise "O kadın TSK'ya iftira attı" diyerek tepki gösterdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!