banner2

Oy vermeye gidecekler dikkat! Meteoroloji'den 13 il için 'sarı' kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 13 il için 'sarı' kodlu uyarı yaparken seçim günü sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek, ancak yurt genelinde hava yağışlı olacak. Ülke genelinde yağışların çoğunlukla öğleden sonra şiddetini artıracağı düşünülüyor. O yüzden seçmenlerin sabah erken saatlerde oy kullanmaları daha güvenli olacak.

Gündem 28.05.2023, 09:49 28.05.2023, 10:01
Abone ol
Oy vermeye gidecekler dikkat! Meteoroloji'den 13 il için 'sarı' kodlu uyarı

Türkiye, bugün yapılacak olan ikinci tur cumhurbaşkanı seçimi için tekrar sandık başına gidiyor. Peki ülke genelinde hava nasıl olacak?  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden peş peşe uyarılar geldi.

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Şırnak ve Hakkari hariç), Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Van’ın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Yağışların: Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Burdur, Antalya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Sivas, Tokat, Ordu ve Malatya çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Ege ve Akdeniz'de 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞA DİKKAT!

Yağışların: Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Burdur, Antalya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Sivas, Tokat, Ordu ve Malatya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anından kuvvetli rüzgar, dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

OY VERMEYE ERKEN GİDİN

Ülke genelinde yağışların çoğunlukla öğleden sonra şiddetini artıracağı düşünülüyor. O yüzden seçmenlerin sabah erken saatlerde oy kullanmaları daha güvenli olacak.

13 İL İÇİN SARI KODLU YARI

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 13 il için şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Denizli, Gaziantep, İzmir, Kütahya, Malatya, Manisa, K.Maraş, Muğla, Uşak ve Osmaniye'de vatandaşların olumsuz durumlara karşı tedbirli olması istendi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!