Yandex Metrica

Osman Kavala'nın mezhepçi gazetesinden sokak çağrısı: Gezi hâlâ bir umut ışığı

Mezhepçi BirGün gazetesi 14-28 Mayıs şoklarını hâlâ atlatamadı. 'Kızıl Soros' Osman Kavala'nın yolundan giden gazete, 10 yıl önceki Gezi kalkışmasını hatırlatarak takipçilerini 'isyana' çağırdı.

Gündem

05.04.2024, 21:54

Amerikan istihbaratının yönlendirmesiyle dünyadaki 'renkli' devrimlere milyarlarca dolar harcayan George Soros'un ilham verdiği 'devrimciler' iktidar yıkma hayaliyle yaşamaya devam ediyor. Gezi kalkışmasının organizatörlerinden 'Kızıl Soros' Osman Kavala'ya bağlı mezhepçi BirGün gazetesi, 14 ve 28 Mayıs'ta yaşadığı şoku hâlâ atlatamadı. 

"Umudu yitirme Gezi'yi hatırla" manşetiyle okurlarının karşısına çıkan gazete, otobüslerin ve polis araçlarının yakıldığı, PKK, DHKP-C, MLKP başta olmak üzere onlarca terör örgütünün Taksim'i 'kurtarılmış bölge' yapmak istediği Gezi isyanını kutsadı. 

30 Mayıs-15 Haziran 2013 tarihleri arasında terör örgütlerinin İstanbul'un Beyoğlu ilçesini teslim almak istediği kalkışma sırasında 'hayırsever işadamı' Osman Kavala, Amerikan Büyükelçiliği ile işbirliği halinde çalışıyor, isyancıları yönlendiriyordu. 

Kavala, ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinde görevli 'siyasi işler konsolosu' Yuri Kim'den aldığı talimat doğrultusunda, Amerikan yetkililerine Türkiye'yi eleştiren açıklamalar yaptırmak için Washington'daki gazetecilerle temas halindeydi. 

Medya kurumlarıyla Taksim'e adeta kamp kuran Amerikalılar ise Osman Kavala'yı perde gerisinde çalıştırırken, aynı zamanda emniyet teşkilatında yuvalanmış FETÖ'cüleri de eylemcileri tahrik etmek için harekete geçirmişti. 

Sonradan FETÖ üyesi olduğu ortaya çıkan bazı emniyet amirlerinin eylemcilere sert müdahale edilmesi talimatı, Taksim'de tam da George Soros tarzı 'renkli devrim' manzalarının oluşmasına yardım etti. FETÖ'nün Deniz Baykal'a yönelik kaset kumpası sonucu CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturmuş Kemal Kılıçdaroğlu ise yaşanan kaosa benzin dökmek için tüm partilileri Taksim'e çağırdı. 

O dönem Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan ise radikal bir karar alarak güvenlik güçlerini Taksim Meydanı'ndan çekti ve şiddet görüntülerini artırma amacındaki terör örgütleriyle Kılıçdaroğlu'nu başbaşa bıraktı. Gezi Kalkışması, devletin güvenlik kurumlarına sızmış binlerce Fetullahçı Terör Örgütü üyesine, ABD ve Avrupa ülkelerinin desteğine rağmen başarıya ulaşamadı. 

Bakan Şimşek ve AJet'ten açıklama: İddialar yalanlandı Bakan Şimşek ve AJet'ten açıklama: İddialar yalanlandı Haberi Görüntüle

ABD'NİN TÜM APARATLARI YENİLDİ

CIA'ya bağlı FETÖ üyeleri, Gezi isyanından 3 yıl sonra, 15 Temmuz 2016'da bu kez askerî darbe girişimi tertipledi ancak milletin destansı direnişiyle yine hüsrana uğradı. Fetullah Gülen'e bağlı teröristler Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden büyük ölçüde temizlendi. 

BirGün'ün patronu Osman Kavala, Gezi isyanı ile hükümeti devirmeye teşebbüs suçundan müebbet hapis cezasını çekmeye devam ediyor.

Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimi kaybetmesiyle birlikte 'devlete dönüş' umutlarını tüketti. Güvenlik birimlerinin etkin mücadelesiyle yurt içindeki silahlı terörist sayısı 80'in altına düşerken, örgütün Kandil'deki elebaşları yok olma endişesi taşıyor. 

10 yıl önceki Gezi isyanını 'en görkemli direniş' olarak tanımlayan mezhepçi BirGün gazetesine göre, 'ülkeyi enkaza çeviren iktidara karşı' halk birleşerek sokakta mücadele etmeli. Çünkü Gezi, 'devrimcilere' yol gösteriyor. Öte yandan 15 Temmuz darbe girişimi sırasında milletin 'isyancılara' müdahalesi de muhtemel yeni kalkışmalara karşı güvenlik güçlerine ilham veriyor. 

15 Temmuz darbe girişimi sabahında Boğaziçi (Şehitler) Köprüsü

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading