Yandex Metrica

Sitede Ara

Önce dolandırdı sonra ağlayarak kendini savundu! Seçil Erzan savunmasını yaptı! Arda Turan detayı dikkat çekti!

Önce dolandırdı sonra ağlayarak kendini savundu! Seçil Erzan savunmasını yaptı! Arda Turan detayı dikkat çekti!

Yüksek kar vaadiyle Arda Turan, Buse Terim, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera gibi birçok ünlü ismi dolandıran banka müdürü Seçil Erzan 5 aydan fazladır tutuklu bulunduğu Marmara Cezaevinde bulunuyordu. Duruşmaya çıkan Erzan'ın ağlayarak kendini savunduğu, Bu paradan asla menfaat sağlamadım. Benden zorla aldılar. Silah dayasalar bu kadar olmazdı." açıklamasında bulundu.

Gündem

01.06.2024, 12:12

Aralarında Arda Turan, Selçuk İnan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera gibi ünlü isimlerin bulunduğu banka şube müdürü Seçil Erzan, 29 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolardan fazla dolandırdığı dava sürüyor. 

5 aydır Marmara Cezevinde tutuklu bulunan Erzan, İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen davada 7 ssanıkla birlikte Seçil Erzan ve Ali Yörük hazır bulunduruldu.

Hayrete düşüren protesto: Başıboş sokak köpeği düzenlemesi için köpek kılığına girdiler! Hayrete düşüren protesto: Başıboş sokak köpeği düzenlemesi için köpek kılığına... Haberi Görüntüle

''BİZ PARAYA ÖCÜ GİBİ BAKIYORDUK''

Duruşma da savunmasını yapan şube müdürü Seçil Erzan, paraya öcü gibi baktığını belirterek, "Banka çalışanlarının paraya dokunması yasaktı. Biz paraya öcü gibi bakıyorduk. Ben burada hukuki olarak bana bir zararı olur mu diye düşünmeden her şeyin doğrusunu anlatıyorum. İnceleme sırasında bana avukatın var mı diye sordular. Bir avukat ayarlandı başta, o avukatı bana kesinlikle banka tutmuştur.'' dedi.

MSB duyurdu! Irak'ın kuzeyinde PKK'ya ağır darbe MSB duyurdu! Irak'ın kuzeyinde PKK'ya ağır darbe Haberi Görüntüle

''CANIMI ALSALARDI ACIMAZDI''

İstanbul'un en büyük tefecisi odama geliyordu diyen Erzan, ''Ben sürekli Florya’ya, Galatasaray tesislerine gidiyordum, sürekli dışarıdaydım. İstanbul’un en büyük tefecisi denen adam Süleyman Aslan odama geliyordu, kimse bunu bilmiyordu, duymuyordu. Karanlık bir şeyler döndüğü belliydi ama kimsenin bilmemesi normal değildi. İnsanlar kendilerini bu paranın bankada olduğuna inandırmaya çalıştılar, bunun olmadığını bile bile yaptılar. Son 1 yıldır benim canımı alsalardı ben bu kadar acı çekmezdim.'' ifade etti.

Mobilya taksit sayısı kaç? Mobilyada kredi kartına taksit sayısı artacak mı? Mobilya taksit sayısı kaç? Mobilyada kredi kartına taksit sayısı artacak... Haberi Görüntüle

ERZAN'DAN FATİH TERİM AÇIKLAMASI

Fatih Terim'in hiçbir zaman bankaya gelmediğini Erzan'ın bizzat kendisinin götürdüğünü belirterek, ''Bankanın bunu bilmiyoruz, gişe dışı işlem yok demesi. Mesela Fatih Terim hiçbir zaman şubeye gelmedi ama elden para götürürdüm. Birçok müşterimizin evine biz para götürdük, burada bankanın görmeme ihtimali yoktu. Bana ‘ne yapıyorsun kızım sen’ demeliydi." ifade etti. 

Muhtardan swinger parti! Konya Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti! Mide bulandıran detaylar ortaya çıktı! Muhtardan swinger parti! Konya Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti! Mide bulandıran... Haberi Görüntüle

ARDA TURAN'IN BELGESİ NEDEN YOK?

Arda Turan'ın 33 milyon dolar para çektiğini açıklayan Erzan, "Müşteriler 500 bin lira ve üzeri kredi çekeceği zaman ne için çektiğini belgeli olarak bankaya sunmak zorundaydık. Arda Turan 33 milyon dolar para çekti. Ancak ne için yatırım yapacağına dair evrak sunmadı. Bölge müdürü beni arayıp, ‘Neden belgesi yok?’ diye sordu. Çünkü dikkat çeken bir olaydı. Her şey belliydi ve anlaşılabilirdi ama her şeyi ben yapmışım. Banka dövizi çıkarmayın denen bir durumda piyasalarda milyon dolarların aynı gün şubeden çıkarılmasıyla ilgili bana sormalıydı. Banka hiçbir şey görmedim, duymadım diyor. Bankanın bunu görmeme durumu olmamalıydı" dedi.

İkinci öğretim bölümleri kapatıldı mı? 2. öğretim artık öğrenci almayacak mı? İkinci öğretim bölümleri kapatıldı mı? 2. öğretim artık öğrenci almayacak... Haberi Görüntüle

AĞLAYARAK KENDİNİ SAVUNDU

Seçil Erzan mahkemede kendini tutamadı ve ağlayarak hakime, "Benim gerçekten dolandırıcı olduğumu düşünüyor musunuz? Buna inanıyor musunuz?" dedi.

Erzan sonrasında ise kendisini aklamak için, "Bu paradan asla menfaat sağlamadım. Benden zorla aldılar. Silah dayasalar bu kadar olmazdı. Ortada başka olan biten yok. Bu paraları ben alsam zaten bir plan yapardım. İnsanların çok açgözlü davranması, bile bile benden talep ettiler. Banka ‘Seçil’in yurt dışına çıkacağını, kaçacağını düşündük’ dedi oysa ben herkesi çağırdım zaten. Benim kaçmak asla aklımın ucundan bile geçmedi, ben bu insanların nasıl parasını ödeyebilirim derdindeydim. Bankanın da bu konuda elini taşının altına koyması lazımdı. Sorumluluğunu bilmesi gerekiyordu. Ya gidip bankayla tefecilerden parayı alacaktık ya da banka bu paraları ödeyecekti." ifade etti.

İki ilde orman yangını: Havadan ve karadan müdahale başladı İki ilde orman yangını: Havadan ve karadan müdahale başladı Haberi Görüntüle

TÜM MÜŞTEKİLER MAHKMEDE YÜZLEŞECEK

Mahkeme ara kararını vererek Seçil Erzan'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Ancak Fatih Terim'in de bir sonraki mahkemede hazır bulundurulması gerektiğini belirterek diğer tüm müştekilerin de mahkemede bulunmasını, gelmeyen müştekinin ise zorla getirilmesi kararını verdi. 

 

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

3

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading