banner2

Ömer Çelik'ten Musul'daki alçak saldırıya sert tepki: Türkiye'yi hedef alan bedelini öder

AK Parti Sözcüsü Çelik, Musul Başkonsolosluk binasına düzenlenen saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada ''Türkiye’yi hedef alan terör odakları bunun bedelini mutlaka öderler. Irak makamları bu saldırganları bir an evvel yakalamalı ve hukuk önüne çıkarmalıdır.'' ifadelerini kullandı.

Gündem 27.07.2022, 16:25 27.07.2022, 16:45
Abone ol
Ömer Çelik'ten Musul'daki alçak saldırıya sert tepki: Türkiye'yi hedef alan bedelini öder

Musul'da bulunan başkonsolosluk binasının yakınlarına 2 adet roket düştü, çevredeki bina ve araçlarda hasar meydana geldi. Dışişleri Bakanlığı alçak saldırıyı kınadı. MSB'den yapılan açıklamada ise "Irak makamlarının derhal sorumlulardan hesap sormasını bekliyoruz" ifadelerine yer verildi. Alçak saldırıya bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi.

''TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALAN BEDELİNİ ÖDER''

Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Ömer Çelik, şu ifadeleri kullandı; Musul Başkonsolosluğu’muza düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Türkiye’yi hedef alan terör odakları bunun bedelini mutlaka öderler. Irak makamları bu saldırganları bir an evvel yakalamalı ve hukuk önüne çıkarmalıdır. 

''TERÖRE KARŞI MÜCADELEYİ ARTIRMALIYIZ''

Planlı provokasyonlar neticesinde Türkiye’nin hedef gösterilmesi sadece terör odaklarının işine yarar. Kardeş Irak’la beraber bu terör odaklarına karşı mücadeleyi artırmalıyız. Türkiye’nin gücünü test etmeye kalkan terör odakları kararlı ve kesin bir cevapla karşılaşacaklardır. Terörle mücadelemiz yüksek meşruiyete ve kararlı bir iradeye sahiptir.

MSB: IRAK MAKAMLARI HESAP SORMALI

Alçak saldırıya ilişkin Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında ise "Musul Başkonsolosluğumuza yönelik yapılan alçakça saldırıyla ilgili Irak makamlarının derhal sorumlulardan hesap sormasını bekliyoruz" denildi. Yapılan açıklamada "Irak makamları diplomatik temsilciliklerin güvenliği için her türlü tedbiri almayı da ihmal etmemelidir. Başkonsolosluğumuza yönelik saldırı ile kimin sivillere ve sivil hedeflere saldırdığı bir kez daha görülmüştür. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden de er ya da geç diğer teröristler gibi hesap sorulacaktır." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!