banner2

Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun fatura çağrısına sert yanıt: Kanunsuzluğu teşviktir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'Elektrik faturasını ödemeyeceğim' açıklamasına sert tepki gösterdi. Ömer Çelik "Sayın Kılıçdaroğlu’nun son açıklamaları siyasi muhalefet değil, kanunsuzluğu teşviktir. Bu nedenle anti demokratiktir. " dedi.

Gündem 11.02.2022, 17:35 11.02.2022, 17:35
Abone ol
Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun fatura çağrısına sert yanıt: Kanunsuzluğu teşviktir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektrik faturasıyla ilgili provokasyon çağrısına tepki gösterdi.

'KANUNSUZLUĞU TEŞVİKTİR'

Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Ömer Çelik "Sayın Kılıçdaroğlu'nun son açıklamaları siyasi muhalefet değil, kanunsuzluğu teşviktir. Bu nedenle anti demokratiktir. Bu açıklamalar sivil siyasetle ve demokrasiyle kavgalı olduklarını bir kere daha gösteriyor. Demokratik düzeni işlemez hale getirmeye çalışmak, demokratik siyaseti aşağılamaktır. Bir siyasi parti kanunsuzluğu teşvik ediyorsa kendi varlık sebebini ortadan kaldırır. Kanunsuzluğu muhalefet zannetmek siyasi partinin iflasıdır." ifadelerini kullandı.

'SİYASİ İFLASTAN ÖTEYE GİTMEZ'

Ömer Çelik ayrıca "Bir parti için muhalefet üretmek yetenek işidir. Muhalefet yeteneği olmayan siyasi parti kanunsuzluğa savrulur. Muhalefet için siyasi akıl gerekir. Kanunsuzluğu teşvik etmeyi, muhalefet yapmak zannetmek bir siyasi iflastan öteye gitmez...Muhalefet etmekle kanunsuzluğu birbirine karıştıran, siyasi akılla ve demokrasiyle kavgalıdır. Bir kere daha sayın Kılıçdaroğlu'nun açıklaması, kendi belediye başkanları tarafından bile reddedilen, demokratik muhalefet konusunda yetersizliği gösteren bir açıklama olmuştur." diye ekledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!