Ömer Çelik'ten Enes Kara'nın ölümü hakkında açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın ölümüne ilişkin paylaşımda bulunarak "Gencecik bir insanın ölümü üzerinden kindar bir dille kavga, ideolojik hesaplaşma ve ayrışma ahlaki değildir" ifadelerini kullandı.

Gündem 12.01.2022, 23:58
Ömer Çelik'ten Enes Kara'nın ölümü hakkında açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Gencecik bir insanın ölümü üzerinden kindar bir dille kavga, ideolojik hesaplaşma ve ayrışma üretenlerin yaptığı şey asla kabul edilemez ve ahlaki değildir." dedi.

Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın ölümüne ilişkin paylaşımda bulundu.

Enes Kara'nın yaşamını yitirmesinin derin üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyen Çelik, şu ifadeleri kullandı:

"Yüreğimiz yandı. Enes Kara kardeşimizin yakınlarının ve sevenlerinin acısını yürekten paylaşıyoruz. Gencecik bir insanın ölümü üzerinden kindar bir dille kavga, ideolojik hesaplaşma ve ayrışma üretenlerin yaptığı şey asla kabul edilemez ve ahlaki değildir. Her ölüm insanı kendi ruhuyla yüzleştirmelidir. Bu büyük imtihandır. Hayatını kaybedenin acısı bizi buna götürmelidir. Ölüm üzerinden bile ayrışma üretenler, ideolojik egolarının kavgasını bir kenara bırakmalıdır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!