Yandex Metrica

Ölümlü kaza sonrası firar eden Eylem Tok ve oğlu ABD'de tutuklandı: Acılı aileden ilk açıklama

Ölümlü kaza sonrası firar eden Eylem Tok ve oğlu ABD'de tutuklandı: Acılı aileden ilk açıklama

Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, ABD Boston'da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Türkiye'nin günlerdir konuştuğu korkunç kazada ölen Oğuz Murat Aci'nin ailesi ise Eylem Tok ve oğlunun ABD'de yakalanmasının ardından konuştu. Haberin ardından Oğuz Murat Aci'nin annesi Pervin Aci, babası Özer Aci ve eşi Şükriye Aci duygularını anlattı.

Gündem

15.06.2024, 10:31

İstanbul Kemerburgaz'da 1 Mart'taki kazada Oğuz Murat Aci'nin ölümüne sebep olduktan sonra 17 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur'la birlikte yurt dışına firar eden anne Eylem Tok ABD'de yakalandı. Mahkemeye çıkarılan Eylem Tok ve oğlu tutuklanarak cezaevine gönderildi. Konuya ilişkin açıklama Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan geldi.

Yılmaz Tunç, Eylem Tok ve Timur Cihantimur'un tutukluluklarının gözden geçirileceği duruşmanın 18 Haziran'da gerçekleştirileceğini belirtirken "Bu duruşma sonrası başlayacak iade yargılaması sürecini yakından takip edecek, şüphelilerin ABD’den ülkemize iadeleri için gerekli girişimlerimizi sürdüreceğiz." dedi.

Türkiye'nin günlerdir konuştuğu korkunç kazada ölen Oğuz Murat Aci'nin ailesi ise Eylem Tok ve oğlunun ABD'de yakalanmasının ardından konuştu. Haberin ardından Oğuz Murat Aci'nin annesi Pervin Aci, babası Özer Aci ve eşi Şükriye Aci duygularını anlattı.

Nişanlısının kollarında can vermişti! Dövülerek öldürülen Umut için istenen ceza belli oldu! Nişanlısının kollarında can vermişti! Dövülerek öldürülen Umut için istenen ceza... Haberi Görüntüle

ÖZER ACİ: EŞİMLE BERABER AĞLADIK, SEVİNÇ GÖZYAŞI DÖKTÜK

Yakalanma haberini uzun süredir beklediklerini belirten Özer Aci, şunları kaydetti;

"Sevindik, 115 gün içerisinde hiç sevinmediğimiz sürede hep ağladık, gözyaşı döktük. Eşimle beraber ağladık, sevinç gözyaşı döktük. Hak, hukuk istiyorum. Bu bir başlangıç, orada, burada yargılanır, fark etmez. Tutuklanması bile büyük bir olay, asıl mücadele yeni başlıyor. En kısa sürede yine oğluma gidip bu müjdeli haberi vereceğim, bak oğlum, oğluyla beraber gelecekler diyeceğim. O gün gelecek, eğer kaçırmazsam yoğun bir işim olmazsa havalimanında davul zurna ile karşılayacağım. Geç olabilir, eninde sonunda adaletin tecelli edeceğinden eminim.”

Anne Pervin Aci ve baba Özer Aci

Provokatörlerin yeni hedefi OGM! İddialar madde madde yalanlandı Provokatörlerin yeni hedefi OGM! İddialar madde madde yalanlandı Haberi Görüntüle

“KOSKOCAMAN BİR DAĞ SIRTIMDAN KALKTI''

Kararın ardından bir parça içinin ferahladığını aktaran anne Pervin Aci ise “Yakalandı haberi sonrası koskocaman bir dağ sırtımdan kalktı. Acı, yara dinmiyor, hiç dinmedi, omuzlarım çökmüş bir haldeydi. O kalktı, evladıma gidemedim, gidiyordum, geriye gönderdiler. Gidip de müjde edecektim, oğlum şimdi seninle baş başa kalacağım, senin katillerini artık yakaladılar. Şimdi acımı seninle paylaşacağım, dertleşeceğim. Her gittiğimde oğlum yine gelmedi, yine gelmedi diyordum. Ama merak etme, getireceğiz, bu davayı kazanacağız, hep böyle diyordum, şimdi diyeceğim ki oğlum sözümü tuttum. O evlat, evlat acısı çok zordur, kendisine öyle bir kinim var, öyle kinim var ki niye böyle yaptı niye oğlumu bıraktı, kaçtı. Oğlumun yanına gidememiş, ayaklarıma diken batarmış, öyle bir şey denir mi? O babaya seslenmek istedim, 115 gündür buradayız, 115 gündür de bu evler dolup taştı. Bir seferde ya birazcık telefon et ya şimdi otursun, onlar düşünsün, ben çok düşündüm. Çok ağladım, şimdi onlar ağlasın.” dedi.

Korkunç kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci

Siyoniste koruma kalkanı oldular!  Facebook ve Instagram katil İsrail için çok konuşulacak karar! Siyoniste koruma kalkanı oldular! Facebook ve Instagram katil İsrail için... Haberi Görüntüle

''BAYRAM HEDİYESİ OLDU''

Kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci'nin eşi Şükriye Aci de şu ifadeleri kullandı;

“Şaşırdım, beklemiyordum, müthiş bir rahatlama geldi. Sünneti tek başımıza yaptırdık, eşim yoktu ama en azından maalesef içimiz rahatladı. Verdiğimiz mücadelede bir noktaya ulaştık. Buruk da olsa bir mutluluk var. Belki bir bayram hediyesi oldu bu haber ama bayramımız onsuz geçeceği için buruğuz. Babalar Günü de tabi ki oğlum hiçbir zaman kutlayamayacak, kutlamayacağız. Bundan sonra aldıkları ceza daha önemli bizim için, ilk günden, o açıklamasından beri bana çok dokunan, ‘Annelik içgüdüsü ile yaptım' diye savunduğu açıklamasına istinaden bir şeyler söylemek istiyorum. O kadar annenin canı yandı, ben de anneyim, eşimin annesi de ve diğer yaralıların; bir tanesi de benim annem. Hepimiz çok üzüldük, herkes anne, hiçbir anne, çocuğunu veya diğer çocuklara zarar gelmesini istemez. Bir annenin yapacağı bir davranış değildi, bununla ilgili çok şey söylemek istiyorum” 

Sinan Ateş davası yarın başlıyor: 22 sanık yargılanacak Sinan Ateş davası yarın başlıyor: 22 sanık yargılanacak Haberi Görüntüle

''DAVUL ZURNAYLA KARŞILAYACAĞIM''

''Tutuklansınlar da oradaymış buradaymış benim için hiç önemli değil. Haklı olduğumuz davada haklılığımız ortaya çıktı.'' diyen Özer Aci, ''Ne olacak şimdi. ‘Eli kelepçeli ülkene dönme’ dedim defalarca. O cani anneyi görmem lazım. Havalimanında dört gözle bekliyor olacağım. Kendi evladını evlat bilip, başkasının evladını evlat bilmeyen bir annenin gözüne bakmam lazım. Onu davul zurnayla karşılayacağım.” ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading