banner2

Olası kara harekatı öncesi dikkat çeken gelişme! Türkiye heyet gönderdi

Suriye'nin kuzeyine yapılacak kara harekatı öncesi dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Türkiye, sınır ötesi operasyonlarla ilgili bölgedeki yönetimlere heyetler gönderdi.

Gündem 06.12.2022, 09:40 06.12.2022, 10:02
Abone ol
Olası kara harekatı öncesi dikkat çeken gelişme! Türkiye heyet gönderdi

Türkiye'nin terörle olan mücadelesi kararlılık devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye ve Irak'ın kuzeyine hava harekatı düzenleyerek terör yuvalarını yerle bir etti. Türkiye, şimdi de Suriye'nin kuzeyine hava harekatı düzenlemek istiyor. Mehmetçiğin elleri tetikte TSK'nın emrini bekliyor. Türkiye'nin olası kara harekatı YPG/PKK'yı panikletti. YPG/PKK ele başlarından Mazlum Kobani, ABD ve Rusya'dan yardım dilenmeye başlarken Türkiye'nin sivilleri hedef aldığı şeklinde algı operasyonları yapıyor.

TÜRKİYE HEYET GÖNDERDİ

Sabah'ın haberine göre yaşanan bu gelişmelerin ardından harekete geçen Türkiye, Irak merkezi yönetimi başta olmak üzere bölgedeki ülke ve özel yönetimler ile temasa geçerek buralara heyetler gönderdi. Suriye ile temaslar ise istihbarat örgütleri düzeyinde gerçekleşti. Yapılan görüşmelerde Türkiye'nin operasyonları hangi amaçla gerçekleştirmek istediği tüm detaylarıyla anlatıldı. 

Muhtemel operasyon öncesi çarpıcı gelişme! Türkiye heyet gönderdi

''TEK HEDEFİMİZ YPG-PKK''

Yapılan görüşmelerde şu mesaj verildi; "Bizim tek amaç ve hedefimiz terör örgütü PKK ile mücadele, sınır güvenliğimizi sağlama. Ülkelerin toprak bütünlüğü konusundaki tezimiz aynen sürüyor. Bu mücadele sona erdikten sonra askerimiz ülkemize geri dönecek. Bölgeye yönelik hiçbir talep ve amacımız yok"

İRAN DURUMDAN RAHATSIZ

Türkiye'nin bölgeye heyet göndermesinin en büyük amaçlarından biri de İran'ın bölgeyi "enfekte etmesinin" önüne geçmek. İran, Türkiye'nin de girişimleri ile Irak'ta bir hükümet kurulmasından rahatsız oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!