Yandex Metrica

Okul baloları yasaklanıyor mu? Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den dikkat çeken açıklama!

Okul baloları yasaklanıyor mu? Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den dikkat çeken açıklama!

Katıldığı canlı yayında yeni müfredata yönelik eleştirilerle ilgili açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "İtiraz edenlerin neye itiraz ettiklerini merak ediyorum" dedi. Sosyal medyada gündem olan 'liselerde mezuniyet balolarının yasaklanıyor' iddialarına ilişkinde açıklamada bulundu. 

Gündem

03.06.2024, 18:04

Sosyal medyada gündem olan "okul baloları yasaklandı" iddialarının ardından açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Niye yasaklayalım mezuniyet balolarını ki? Biz mezuniyet balolarını falan yasaklamadık. İlave maddi külfete neden olmasını istemiyoruz" değerlendirmesinde bulundu. 

TÜKODER'den zam kararına tepki: İBB Başkanı İmamoğlu'na 'kararı geri çek' çağrısı TÜKODER'den zam kararına tepki: İBB Başkanı İmamoğlu'na 'kararı geri çek'... Haberi Görüntüle

MEZUNİYET BALOLARI YASAKLANIYOR MU? 

Sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) üzerinden yapılan paylaşımlarda okul dışında yapılacak mezuniyetlerin yasaklandığı iddia edilmişti. Bu iddiaların çok konuşulmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Niye yasaklayalım mezuniyet balolarını ki? Biz mezuniyet balolarını falan yasaklamadık. İlave maddi külfete neden olmasını istemiyoruz” ifadelerini kullanarak 5 yıldızlı otellere dikkat çekti. 

Bakan Uraloğlu Haydarpaşa için tarih verdi: Çalışmaların yüzde 90'ı tamamlandı Bakan Uraloğlu Haydarpaşa için tarih verdi: Çalışmaların yüzde 90'ı tamamlandı Haberi Görüntüle

MEZUNİYET ETKİNLİĞİ İÇİN MEB ONAYI ZORUNLU 

MEB’in, okullardaki mezuniyet törenleriyle ilgili yayınlamış olduğu yeni genelde sosyal medyada gündem oldu. Yayınlanan genelgeye göre, mezuniyet etkinlikleri için MEB'den onay alınması zorunlu olacak.

Bundan böyle mezuniyet törenlerinde şatafata izin verilmeyeceği ve etkinlikler için veli izni alınacağı özellikle vurgulandı. Öğrencilerin gelişim seviyelerine ve pedagojik kriterlere uygun kutlamalar düzenlenecek.

Tüm bu açıklamaların ardından ise sosyal medyada, özellikle 'mezuniyet törenleri yasaklandı' şeklinde açıklamalar dolaşmaya başladı. 

Cihat Yaycı'dan gardırop Atatürkçülerine cevap: Ne Atlantikçi, ne Rusçu, Türkiyeciyiz! Cihat Yaycı'dan gardırop Atatürkçülerine cevap: Ne Atlantikçi, ne Rusçu, Türkiyeciyiz! Haberi Görüntüle

"BÜTÜN ÇOCUKLARIN PARASINI CEBİNİZDEN SİZ ÖDEYİN"

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, şu açıklamalarda bulundu; 

“Niye yasaklayalım mezuniyet balolarını ki? Biz mezuniyet balolarını falan yasaklamadık. İlave maddi külfete neden olmasını istemiyoruz. Bize gelen şikayetler üzerine; '5 yıldızlı otelde bize şu kadar maliyetle balo düzenleniyor, biz bu paraları vermek zorunda mıyız? Vermek istemiyoruz ama çocuğumuzun da oradan ayrı kalmasını istemiyoruz' diyen veliler olunca; madem yapılacak, okullarımızda maddi ilave külfet getirmeksizin yapılmasını istiyoruz. Bunu eleştirenlere bir şey tavsiye etmek istiyorum; o zaman bütün çocukların parasını cebinizden siz ödeyin, velilerimize ilave bir yük getirmeyin. 5 yıldızlı otelde bunu yapabilecek çocuklarımız yapamayacak çocuklarımız var. Bunlar doğru şeyler değiller.”

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading