Yandex Metrica

Oda TV Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç'a basit bir iftira attı! Yalan çıkmasına rağmen haberi tekrar paylaştı

Oda TV Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç'a basit bir iftira attı! Yalan çıkmasına rağmen haberi tekrar paylaştı

Oda TV'nin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç'u hedef alan "Külliye'de 'Prada' ve 'Burberry' dönemi başlıklı haberi tamamen yalan çıktı. Oruç iftirayı çürüten açıklamasının ardından operasyon sitesi skandal haberi silmek yerine tekrar paylaştı. Karanlık kutu bakın yalanı nasıl üretiyor...

Gündem

23.01.2024, 18:54

Soner Yalçın'ın imtiyaz sahibi olduğu haber sitesi Oda TV yalan haberlerinde çığ aştı. Bu kez hedefinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç vardı.

Söz konusu haber Oruç'un Prada marka çanta ve Burberry marka eşarp taktığı iddia edildi. Basit editöryal bir dille yazılan haberin yalan olduğunu tane tane açıklama zorunda kalan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı sahte algı oluşturmak için manipülatif haberler üreten mezkur haber sitesine sert tepki gösterdi.

Keir Starmer kimdir? İngiltere'nin yeni başbakanı kim olacak? Keir Starmer kimdir? İngiltere'nin yeni başbakanı kim olacak? Haberi Görüntüle

YALAN HABER

Oda TV''nin Saadet Oruç'u hedef alan yalan haberi şöyle:

"Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’un paylaştığı fotoğraflar tartışma yarattı...

Türkiye ekonomik kriz, gıda enflasyonu, elektrik ve doğalgaz faturalarındaki fahiş zamları yaşarken Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’un bir fotoğrafı tartışma yarattı. 

Cumhurbaşkanlığına ait resmi uçak önünde fotoğraflar çekilen Saadet Oruç bu fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı. 

Saadet Oruç’un fotoğraflarında üzerinde Prada marka çanta ve Burberry marka başörtüsü giymesi dikkat çekti. 

Söz konusu markaların eşarpları 15 bin liradan başlarken çantanın da 40 bin liradan başlayan fiyatlarının olması tepki topladı."

Tarihi zirve nerede olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan-Esad görüşmesinde tarih belli oldu Tarihi zirve nerede olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan-Esad görüşmesinde tarih belli oldu Haberi Görüntüle

OLAYIN ASLI

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç sosyal medya hesabından yalan habere karşı açıklamalar yaptı. Söz konusu yalan haberin art niyetli ve itibarsızlaştırmaya yönelik olduğunu belirten Oruç şöyle konuştu:

"Dünya, savaşla uğraşıyor, itibarsızlaştırma çabasına bakın! Açıklama yapmaya bile değmez ama kayda geçsin diye yazıyorum. Beni tanıyanlar marka düşkünü olmadığımı yakından bilirler. Ne Prada, ne de Burberry.. Demek ki “haber”lerinizi böyle uyduruyorsunuz.

Tabi, bugün Şule Yüksel Şenler ablamızın belgesel tanıtımı vardı. Bir önceki “haber”de o programla ilgili karalayıcı bir haber, sonrasında bu… Saldıracak bir şey bulamayıp, yalana sarıldıysanız zavallısınız.

Dünden beri devam eden Burberry/Prada asparagas saldırısına: Üşenmedim, Çukuranbar Ambroisa İl Merkezi’ne gittim. “Ela Ata” mağazası. Aklımda 200 TL diye kalmıştı, 180 TL imiş. 15 bin diye saldırdığınız.

Dünya savaşla uğraşırken, bana bu itibar saldırısı yapanların derdi ne ola ki! 40 bin TLlik Prada çantaya gelince Trendyol’dan indirimde alınmış Vakko çantadır. Bu açıklamayı yapmak zorunda kaldığıma inanmasam da derdinizin ne olduğunu biliyorum.

Ambroisa AVM Ela Ata mağazasına da ne diyeyim:) öyle bir eşarp satmışlar ki:))) 180 TL verip, 15 bin değer kazanmış. Dolar, bitcoin falan bırakın, eşarp alın eşarp :))

Şimdi. Bu olayı burada kapatıp, gerçek gündeme dönün. Sadece ne derece yalanları haber diye ortalığa saçtığınızı görmüş olduk.

Şimdi ODA TV ve itibarsızlaştırma yalanlarına kalkanlardan özür ve düzeltme bekliyorum. O “haber” ile ilgili yargıya başvuracağımdan şüpheniz olmasın. Eğer özür dileyip aynı mecralardan düzeltme yayınlamasanız.

Tabi dünya Ukrayna-Rusya gündemiyle uğraşırken, harcadıkları bu “mesai” de çok ilginç. Hayırdır beyler?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz ruhuna sahip çıkacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz ruhuna sahip çıkacağız Haberi Görüntüle

Bakan Bayraktar duyurdu: Yatırım hedefi 10 yılda 10 milyar dolar! Bakan Bayraktar duyurdu: Yatırım hedefi 10 yılda 10 milyar dolar! Haberi Görüntüle

ODA TV GOEBBELS TAKTİĞİNİ UYGULADI VE YALANI TEKRAR PAYLAŞTI

Oda TV ise Cumhurbaşkanı Başdanışamanı Oruç'un tepkilerinden sonra haberi, "Burberry eşarp ve Prada çanta kaç para" başlığıyla Twitter üzerinden tekrar paylaştı.

Katil diktatör Adolf Hitler'in Propaganda Bakanı Joseph Goebbels'in, "basit yalanı sürekli tekrar et" taktiğini uygulayan operasyon sitesini mahkemeye vereceğini söyleyen Oruç, "Bu yalanı yaymaktan vazgeçmeyeceksiniz. Nasıl “habercilik” yaptığınız bir kez daha tescillenmiş oldu. Yargıda hesaplaşacağız artık." ifadelerini kullandı.

Dışarı çıkarken bir kez daha düşünün: AKOM saat verip İstanbulluları uyardı Dışarı çıkarken bir kez daha düşünün: AKOM saat verip İstanbulluları... Haberi Görüntüle

DERT BAŞKA

Toplumu devlete karşı düşmanlaştımak için sürekli yalan haber üreten Oda TV'nin son yalanının maksadının başka olduğunu belirten Oruç, "Hiç mecbur olmadığım halde hangi AVM’nin hangi mağazasından kaça aldığımı paylaşmışım. Çantayı da yine aynı şekilde hangi alışveriş sitesinden hangi ürün olarak aldığımı da belirtmişim. Kuyruklu yalan ortaya çıkmış. Ama dert başka." şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading