Yandex Metrica

Sitede Ara

O hedef gösterdi provokatörler herekete geçti! Kayseri'deki saldırıların arkasında Ümit Özdağ çıktı!

O hedef gösterdi provokatörler herekete geçti! Kayseri'deki saldırıların arkasında Ümit Özdağ çıktı!

Kayseri'de Suriyeli bir kişinin küçük kız çocuğunu taciz etmesiyle yaşanan provokatif olayların arkasından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın öncülük ettiği ortaya çıktı. Suriyeli vatandaşlara duyduğu nefretle bilinen Özdağ’ın olaylardan 2 ay önce paylaştığı videoda Suriyeliler tek tek afişe ediliyor. Videonun çekildiği Sahabiye Mahallesi’nde hedef gösterilen neredeyse tüm dükkânlar 30 Haziran'da provokotörler tarafından yıkıldı.     

Gündem

10.07.2024, 14:32

Kayseri'de Suriye uyruklu bir kişinin Suriyeli çocuğu taciz etmesi üzerine çıkan sokak olaylarında sokaklar bir anda eş güdümlü bir şekilde başalayan eylemlere tanıklık etti. Sokakların savaş alanına döndüğü kentte yabancılara ait 400’e yakın ev, iş yeri ve araca zarar verildi. Eylemlerle ilgili soruşturma devam ederken Suriyelilere yönelik nefret ve ırkçılığı körükleyen Ümit Özdağ'ın 27 Nisan'da Kayseri özelinde bir video paylaştığı ortaya çıktı. 

Küçük bir kız çocuğunu taciz etmek nasıl bir suç ise aynı şekilde ırkçılık yaparak etnik kökeninden dolayı bir halkada düşmanlık etmek suçtur. Türkiye'de 30 Haziran'da provokatörler tarafından bir Suriyelinin işlediği suçu tüm Suriyelilere isnat etmek üzere eylemler düzenledi. Sosyal medya üzerinden organize olup 30 Haziran'da Suriyelilere karşı organize saldırılara başlayan provokatörlerin kimler tarafından yönlendirildiği güvenlik güçleri tarafından araştırılıyor. 

Gözaltına alınmıştı! Gaga Bulut olarak bilinen fenomenin ifadesi çıktı: Suç olduğunu bilmiyordum! Gözaltına alınmıştı! Gaga Bulut olarak bilinen fenomenin ifadesi çıktı: Suç... Haberi Görüntüle

IRKÇILIĞI KÖRÜKLEYECEK İÇERİKLER ÜRETİLDi

Söz konusu videoyu çeken “Oğuzhan Kumpınar” isimli şahsın X, TikTok ve YouTube gibi sosyal medya platformlarında “Hastrol TV” ve “TrolTürkBey” adıyla sokak röportajları yaptığı tespit edildi. Videolarda gözünde gözlük, kafasında puşi ile konuşan şahsın, ırkçılığı körükleyecek içerik çekip yayınladığın ortaya çıktı. Zafer Partisi Kayseri İl Başkanlığı ile İstanbul Kadıköy teşkilatından sıkça paylaşım yapan şahsın, parti binalarını da ziyaret ettiği görüldü. Şahsın tüm sosyal medya platformlarında Ümit Özdağ paylaşımları ön planda. 

Sabiha Gökçen'den uçuşlar neden iptal edildi? Uçuşların yüzde 10'u iptal! Sabiha Gökçen'den uçuşlar neden iptal edildi? Uçuşların yüzde 10'u iptal! Haberi Görüntüle

VİDEODA SURİYELİLER TEK TEK FİŞLENDİ 

"Çekilen videoda, burası Kayseri. Sakarya muharebesinin ilk günlerinde TBMM’nin geri çekilmesinin düşünüldüğü Türk şehri. Anadolu’nun ortası. 4 dakikanızı ayırın ve izleyin lütfen” denilerek Özdağ'ın 2,9 milyon takipçili sosyal medya hesabından paylaşılan videoda, Suriyeliler adeta hedef gösterildi. Zafer Partili olduğu anlaşılan iki kişi, video boyunca Kayseri Kocasinan’a bağlı Sahabiye Mahallesi'nde gezerek Suriyelilere ait iş yerlerini kayda aldı. 

SHP Genel Başkanı kim olacak? Gözler Kılıçdaroğlu'na çevrildi! SHP Genel Başkanı kim olacak? Gözler Kılıçdaroğlu'na çevrildi! Haberi Görüntüle

ÖZDAĞ’DAN ŞİKAYETÇİ OLACAKLAR

Suriyeli vatandaşlara yönelik ırkçı söylemleriyle bilinen Ümit Özdağ'ın paylaştığı videoda açık adresleri ve isimleri görülen yaklaşık 9-10 iş yeri, 30 Haziran'da provakatöerler tarafından yakılıp yıkıldı. Özdağ'ın söz konusu provokasyona açıkça zemin hazırlayan paylaşımıyla ilgili soruşturma başlatılıp başlatılmayacağı henüz bilinmezken, videoda açıkça hedef gösterilen Suriyeliler, Özdağ hakkında şikayetçi olacağını belirtti. 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

1

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading