banner2

Nevşin Mengü'den CHP itirafı: Kendi seçmenlerini kandırmışlar!

CHP'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Nevşin Mengü, yaptığı açıklamayla CHP'nin kendi seçmenini kandırdığını söyledi. Mengü, 'CHP'nin kendi içinden milletvekilleri, belediye başkanları Kemal Bey kazanamaz diye düşündüğünü itiraf ederek, "siz daha buna kendiniz inanmadıysanız kamuoyunun inanmasını nasıl beklediniz?" dedi.

Gündem 03.06.2023, 10:28 03.06.2023, 11:10
Abone ol

28 Mayıs'ta Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden birini yaparken Cumhurbşaknı Erdoğan aldığı yüzde 52,1'lik oy oranıyla seçilirken HDP ve PKK desteğine rağmen beklediği oyu alamayan Kemal Kılıçdaroğlu tabanında büyük hayal kırıklığı yaşadı. Bugüne kadar tarihe kaybettiği seçimlerle geçen Kılıçdaroğlu, koltuğunu da bırakmayarak "Mücadeleye devam" mesajı vererek partililer tarafından tepkilere neden oldu. 

CHP'LİLER BİLE KILIÇDAROĞLU'NIN KAZANACAĞINA İNANMAMIŞ 

Tüm yaşananlarının ardından CHP'ye yakınlığıyla bilinen Nevşin Mengü itiraf gibi bir açıklamada bulundu. CHP'nin kendi seçmenini kandırdığını adeta itiraf eden Mengü, "CHP'nin kendi içinden milletvekilleri, belediye başkanları Kemal Bey kazanamaz diye düşünüyormuş, siz daha buna kendiniz inanmadıysanız kamuoyunun inanmasını nasıl beklediniz?" dedi. 

"BİZE ÖYLE DEMEDİNİZ..."

CHP'nin seçim sürecinde kaos havası vermesini de eleştiren  Mengü, "İnsan şuna kızıyor gerçekten de. Ne dedi muhalefet bu bir Türkiye için son seçim, ölüm-kalım seçimi, bu seçimi kaybedersek şerait gelir, kızlar sokağa çıkmaz demediler mi? Kadınlar sokaklarda yürüyemez her şey bitecek, Anayasa kalmaz şimdi de diyorlar ki mesela olsun ya biz kazanamadık önemli değil. Ama bize öyle demediniz ki bize ölüm-kalım seçimi dediniz kardeşim" dedi.

"OYLAR ÇALINMADI YENİLDİK"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başarısızlığını perdelemeye çalışan muhalifler 'oylarımız çalındı' yalanına da başvurmuştu. CHP'li Aytuğ Atıcı, HALK TV'de katıldığı bir programda oyların çalındığına yönelik iddialara tepki göstererek "Çalınmadı, biz yenildik, bunu kabul etmeliyiz" itirafında bulunmuştu.

"BİZ ÇOK GÜZEL KORUDUK DİYORLAR"

Atıcı, oyların çalındığı iddiasıyla ilgili şunları söyledi: 14 Mayıs ile 28 Mayıs arasında gezdiğim tüm illerde soruyorum: Sizce oylarımız çalındı mı? Evet çalındı.. Peki sizin ilinizde çalındı mı? İnanın bana 3-5 kişi el kaldırıyor. Hayır biz çok güzel koruduk diyorlar.. Bütün iller aynı şeyi söylüyor ve haklılar.Böyle bir şey empoze edildi insanlara. Hayır kardeşim biz yenildik. Bunu kabul etmezsek, önümüzdeki yerel seçimleri de heba etmiş oluruz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!