Neler oluyor? Türkiye'de Yunan'a eyalet mi kuruluyor?

Türkiye-Yunanistan arasında yaşanan gerilimler devam ederken CHP’li belediyelerin Yunanistan ile proje altı altında yaptığı kirli iş birliği bir kez daha gün yüzüne çıktı. İon Kentler Birliği Projesi adı altında Yunanistan ile sözde iş birliği yapan CHP’li belediyeler, Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilimi görmezden gelerek kültür adı altında Yunanistan’a destek vererek adeta eyaleti gibi çalışıyor. 

Gündem 17.09.2022, 20:27 18.09.2022, 02:47
Abone ol
Neler oluyor? Türkiye'de Yunan'a eyalet mi kuruluyor?

Özel proje nitelendirilen ve adeta Yunanistan ile işbirliği yapan CHP’li belediyeler, “Ege kıyıları bilginin, kültürün ve ilhamın başkenti olacak” adı altında Lozan Antlaşması dahi yok sayıyor. Yunanistan’ın hukuksuz bir şekilde adaları silahlandırdığını görmeyen CHP’li Seferihisar Belediyesi, kültür projesi adı altında “İON KENTLER BİRLİĞİ” projesinin lansmanı Teos Antik Kenti’nde gerçekleştirildi. 

SÖZDE PROJEYE FAZIL SAY DA DAHİL EDİLDİ 

Sözde projeye Ünlü piyanist Fazıl Say’ı da dahil eden Seferihisar Belediyesi, 12 İyon Kentler Birliği Projesi ile Yunanistan'ın Sisam ve Sakız adalarının da içine alan 12 İyon Kentler Birliği turizm rotası projesi başladı. Yunanistan’ın bir eyaleti gibi çalışan Seferihisar Belediyesi, proje ile ilgili olarak 10 kent ve karşı kıyıda da Sisam (Karlovasi Belediyesi) ile görüşmeler yaptı. 

BU KİME HİZMET EDİYOR? ANTİK KENTLER BİRLEŞİYOR 

“Ege'nin 12 Antik kenti 2500 yıl sonra tekrar birleşiyor” denilerek sözde projeyi meşrulaştırma çabasına giren zihniyet, Ege’de yaşanan Türkiye-Yunan ada sorununu ise görmemezlikte geliyor.

CHP’li Seferihisar Belediyesi sözde projeyi, Ege kıyıları bilginin, kültürün ve ilhamın başkenti olacağını iddia ederek duyurdu. Öte yandan Teos Antik Kenti’nde Fazıl Say konser verecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!