Yandex Metrica

Narkotik polisi tüm yurtta uyuşturucu avında

Narkotik polisi tüm yurtta uyuşturucu avında

Gündem

23.01.2024, 21:56

Türkiye, 25 Mayıs sabahına narkotik operasyonlarla uyandı. İstanbul ve Ankara merkezli soruşturmalar doğrultusunda 81 ilde uyuşturucu madde satıcılarına yönelik eş zamanlı baskınlar yapıldı.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, operasyon kapsamında Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Beşiktaş ve Esenler ilçelerinde belirlenen adreslerde aramalar yaptı. Operasyona Özel Harekat ekipleri de destek verdi. Emniyet ekipleri, Bayrampaşa'da, drone yardımıyla baskın yapılan adresi havadan takibe alırken, narkotik eğitimli köpeklerle de arama yaptı.

İstanbul merkezli operasyonlar 22 kente yayılırken, soruşturmanın Ankara ayağı kapsamında 59 ilde pek çok adres arandı. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), ülke genelinde yasa dışı olarak kapalı alanda esrar maddesi elde etmek maksatlı kenevir bitkisi yetiştirdiği değerlendirilen 574 zanlının tespit edildiği bilgisini verdi. 

EGM açıklamasında, "Esrar elde etmek maksatlı yasa dışı kenevir yetiştiriciliğinin önüne geçilebilmesi, işlenen suçların tüm boyutlarıyla ortaya çıkarılabilmesi ve failleri hakkında yasal işlem yapılabilmesi amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız koordinesinde 59 ilimizde, tespit edilen 574 şüpheliye ait 630 adrese, 1213 ekip, 3 bin 644 personel ve 113 narkotik detektör köpeğin katılımı ile eş zamanlı operasyon başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Zehir tacirleri ile uyuşturucu madde yetiştirenlere yönelik arama ve gözaltı işlemleri devam ediyor. ANKARA

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading