banner2

Narkotik Daire Başkanlığı duyurdu: Bataklık soruşturmasında yeni gelişme

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Bataklık soruşturmasına yönelik açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada “Bataklık soruşturması uyuşturucu kaçakçılığından elde edilen suç gelirlerinin aklanmasına yönelik bir soruşturmadır” denildi.

Gündem 06.12.2022, 19:16 06.12.2022, 23:37
Abone ol
Narkotik Daire Başkanlığı duyurdu: Bataklık soruşturmasında yeni gelişme

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, "Daha önce sayfalarımızdan açıklama yapılmasına rağmen, son dönemde yaşanan tartışmalar nedeniyle Bataklık Soruşturması hakkında bilgilendirmeye ihtiyaç duyulmuştur." açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geride kalan gün, Meclis kürsüsünden emniyet teşkilatını hedef alması sonrası yapılan duyuruda, "Bataklık soruşturması Cumhuriyet tarihinin uyuşturucuya bağlı suç gelirleri soruşturmasıdır. Hollanda, Peru, Brezilya, Fransa, İtalya, Ekvador ve Belçika'da yakalanan 18 ton civarında kokain, İspanya ve Akdeniz'de yakalanan 30 tonun üzerinde esrar ve 5 tonun üzerinde beyaz morfin, Hollanda ve İspanya'da yakalanan 180 kilogram civarında eroin yakalanmasına yönelik soruşturmanın dayanağını oluşturmaktadır" denildi.

Açıklamada ayrıca, "Devletin bu mücadelesine hakikatlerden uzak iftiralarla itibarsızlaştırma değil, moral, güç ve destek verilmesi beklentimizdir" ifadeleri yer aldı.

KILIÇDAROĞLU ANLAYABİLSİN DİYE TEK TEK ANLATILDI 

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Daha önce sayfalarımızdan açıklama yapılmasına rağmen, son dönemde yaşanan tartışmalar nedeniyle Bataklık soruşturması hakkında bilgilendirmeye ihtiyaç duyulmuştur. Bataklık soruşturmasına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 3 Aralık 2019 tarihinde başlanmıştır. Bataklık Soruşturması uyuşturucu kaçakçılığından elde edilen suç gelirlerinin aklanmasına yönelik bir soruşturmadır. Amacı suç gelirlerine ve suçtan kaynaklı malvarlığı değerlerinin aklanması suçuna müdahale etmektir. Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucuya bağlı suç gelirleri soruşturmasıdır. Örgütlü olarak suç gelirini aklayan kişiler konu edilmiştir. Ülkemiz dışında Türk uyruklu kişiler tarafından gerçekleştirildiği tespit edilen, Hollanda, Peru, Brezilya, Fransa, İtalya, Ekvador ve Belçika'da yakalanan 18 ton civarında kokain, İspanya ve Akdeniz'de yakalanan 30 tonun üzerinde esrar ve 5 tonun üzerinde baz morfin, Hollanda ve İspanya'da yakalanan 180 kilogram civarında eroin yakalanmasına yönelik operasyonlar soruşturmanın dayanağını oluşturmaktadır" sözleri kaydedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!