Nagehan Alçı'dan hükümet yetkililerine olay sözler! 'Çalınan 1 buçuk yılın hesabını versinler...'

Nagehan Alçı okulların pandemi nedeniyle 1,5 yıllık süreci sorgulayarak çocuklardan özür dilenmesi çağrısı yaptı. Bakanların okulların kapanmayacağı konusunda açıklama yapmasına rağmen medyada 'Okullar kapanacak mı?' haberleri için de 'Bunları görünce deliriyorum' ifadelerini kullandı.

Gündem 10.01.2022, 16:09
Nagehan Alçı'dan hükümet yetkililerine olay sözler! 'Çalınan 1 buçuk yılın hesabını versinler...'

Nagehan Alçı geçtiğimiz sene koronavirüs sürecinde kapalı kalan okullar konusunda yazdığı yazıları hatırlatarak sınıfların kapanması uygulamasına dahi tepki gösterdi ve 1,5 yıl kapalı kalan okullar için özür çağrısında bulundu.

Geçtiğimiz sene deli muamelesi gördüğünü söyleyen Alçı şunları yazdı: "Toplumun geri kalanı kapanmadan okullar kapanmaz, son kapanan ve ilk açılan yerler okullardır" prensibini bu ülkede tek başıma yaza yaza klavyem eskidi geçen yıl. Deli muamelesi gördüm. Takıntılı olmakla suçlandım, çocuklarımı evde istememekle bile itham edildim." dedi.

'SINIFLAR DA KAPANMASIN'

Haber Türk'teki köşesinde Alçı, "Bizde okulları feda etmeye hazır koro yine geçen yılki ezberi tedavüle sokmaya kalkarken ben Milli Eğitim Bakanı Sayın Özer ve Sağlık Bakanı Sayın Koca’ya, artan Omicron vakalarına rağmen bırakın sınıf kapamayı, pozitifleri izole edip hiç sınıf kapamamayı öneriyorum" ifadelerini kullandı.

Habertürk yazarı Alçı, koronaya rağmen 2020 sonbaharı itibarı ile Batı ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çoğunluğunda okulların açık tutulduğunu söyleyerek, "Türkiye ise dünyanın tersine, uluslararası itibarlı tüm bilim ve eğitim otoritelerine kulaklarını tıkayarak ve şehir efsanelerine dayanarak okulların kapısını sımsıkı kilitledi. Milyonlarca yavrunun bir buçuk yılı çalındı ve kimse çıkıp özür dilemedi" dedi.

"Toplumun geri kalanı kapanmadan okullar kapanmaz, son kapanan ve ilk açılan yerler okullardır" prensibini yazdığı için 'deli muamelesi gördüğünü' belirten Alçı, Milli Eğitim Bakanı Özer ve Sağlık Bakanı Koca'ya bir öneride bulundu:

"Bizde okulları feda etmeye hazır koro yine geçen yılki ezberi tedavüle sokmaya kalkarken ben Milli Eğitim Bakanı Sayın Özer ve Sağlık Bakanı Sayın Koca’ya, artan Omicron vakalarına rağmen bırakın sınıf kapamayı, pozitifleri izole edip hiç sınıf kapamamayı öneriyorum.

Lütfen dünya bu yöne giderken bari bu kez geri kalmayalım. Omicron çok hızlı yayıldığı için 2 çocuğun pozitif olduğu sınıf sayıları artıyor. Bu da o sınıflardaki çocukların yine bir haftalık da olsa ev hapsine dönmesi anlamına geliyor. Halbuki hızlı test uygulamasına geçilip her sabah o sınıflara test uygulansa enfekte olmayan çocuklar okullarına sürekli devam edebilirler."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!