Yandex Metrica

Sitede Ara

Naci Görür'den Manisalılara hayati deprem uyarısı: Uzak durun

Naci Görür'den Manisalılara hayati deprem uyarısı: Uzak durun

Manisa Soma merkezli 4,8'lik depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den kritik bir uyarı geldi. Naci Görür sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bölge halkına "Hasarlı binalardan uzak durun" çağrısı yaptı.

Gündem

25.06.2024, 10:50

Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor.

AFAD verilerine göre; Manisa'nın Soma ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından büyük panik yaşayan bölge halkı kendini sokağa attı.

Saat 01.36'da merkez üssü Soma olan 4,8 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin, yerin yaklaşık 10,24 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlendi. Depremin ardından büyüklüğü 1,8 ile 3,1 arasında 4 artçı sarsıntı oldu.

Son dakika: Sokak hayvanları düzenlemesi Meclis'te Son dakika: Sokak hayvanları düzenlemesi Meclis'te Haberi Görüntüle

"HASARLI BİNALARDAN UZAK DURUN" 

Manisa Soma merkezli 4,8'lik depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den kritik bir uyarı geldi. Naci Görür sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bölge halkına "Hasarlı binalardan uzak durun" çağrısı yaparken şunları kaydetti;

"Büyükışıklar - Soma / Manisa arasında 5.0 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem Soma - Kırkağaç Fay Zonu'nun kuzeyinde, Büyükışıklar-Savaştepe arasında. Muhtemelen bu yörede yer alan ve Büyükışıklar'a doğru uzanan KD-GB uzanımlı kısa fayların devamında. Hasarlı binalardan uzak durunuz" 

 

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading