Yandex Metrica

Naci Görür'den Küçükçekmece faciası sonrası korkutan uyarısı: Depremde ne olur düşünemiyorum bile

Naci Görür'den Küçükçekmece faciası sonrası korkutan uyarısı: Depremde ne olur düşünemiyorum bile

İstanbul Küçükçekmece'de 3 katlı binanın çökmesi sonrası Yer Bilimci ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür'den dikkat çeken bir uyarı geldi. Görür, "Bu bölge depremde en fazla zarar görebilecek bir bölge. Deprem sırasında deprem dalgaları ile zemin etkileşecek ve üzerindeki tüm yapılar sınanacaktır. Bugün binalar kendiliğinden çökerse yarın depremde ne olur onu düşünemiyorum bile" dedi.

Gündem

03.06.2024, 10:35

İstanbul, güne dün acı bir olayla başladı. Küçükçekmece'de 3 katlı bir binasabah saatlerinde aniden çöktü. Ekipler hemen alarma geçti. Olay yerine gelen arama kurtarma ekipleri hummalı bir çalışma yürüttü. Enkazda bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. 8 kişi yaralı olarak çıkarıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, konuya ilişkin yaptığı açıklamada 1988 yılında inşa edilen bina için mühendislik hizmeti alınmadığını, 1,5 katın kaçak eklendiğini ve deniz kumu kullanımı tespit edildiğini belirtti.

Olayla ilgili olarak 1 başsavcı vekili ile 1 cumhuriyet savcısı ve 3 kişilik bilirkişi heyeti görevlendirildi. Küçükçekmece'de çöken binanın sahibi ile binadaki işletme sahibi gözaltına alındı.

Yer Bilimci ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul Küçükçekmece'de yıkılan bina ile ilgili sosyal medyadan dikkat çeken bir açıklama yaptı ve yetkililere seslendi.

AK Parti MKYK toplandı Değişim devam edecek mi? AK Parti MKYK toplandı Değişim devam edecek mi? Haberi Görüntüle

''DEPREMDE NE OLUR DÜŞÜNEMİYORUM BİLE''

Naci Görür, açıklamasında "Arkadaşlar, Küçükçekmece’de 3 katlı bir bina çöktü. Bu bölge depremde en fazla zarar görebilecek bir bölge. Deprem sırasında deprem dalgaları ile zemin etkileşecek ve üzerindeki tüm yapılar sınanacaktır. Bugün binalar kendiliğinden çökerse yarin depremde ne olur onu düşünemiyorum bile.'' dedi.

8 yıllık FETÖ temizliği! Tam 289 dava karara bağlandı: 2016’dan 2024’e yargıda Z raporu 8 yıllık FETÖ temizliği! Tam 289 dava karara bağlandı: 2016’dan... Haberi Görüntüle

''HENÜZ BİR ANLAŞMA OLMAMIŞ''

'Beni asıl ürküten şey, sayın büyükşehir belediye başkanımızın söyledikleri.'' diyen Naci Görür, ''Kendisi İstanbul’da hükümet organlarıyla iş birliği halinde İstanbul’u depreme hazırlamaya hazır olduğunu söylemiş olmasına rağmen henüz daha bir anlaşmanın olmamış olması ve ciddi, planlı ve sürekli bir çalışmanın başlamamış olması işin düşündürücü yanıdır.'' ifadelerini kullandı.

İnanç Güngen kimdir? Kıvanç Güngen tutuklandı mı, neden? İnanç Güngen kimdir? Kıvanç Güngen tutuklandı mı, neden? Haberi Görüntüle

''İSTANBUL HALKI BUNU NOT ETMELİ''

Naci Görür, açıklamasının sonunda ''İstanbul halkı bunu not etmeli ve can güvenliklerinin gereği gözetim, denetim ve talep etme haklarını kullanmalıdırlar, sevgiyle" dedi.

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading