Mustafa Varank'tan Ali Babacan'ın TOGG eleştirisine tepki: Cahil

DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın, TOGG'un yerli ve milli olmadığı yönündeki eleştirilerine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'tan yanıt geldi. Varank, 'Belli ki otomotiv endüstrisindeki hızlı dönüşümün de cahili… Ah Fren Ali ah!' dedi.

Gündem 10.01.2022, 08:02 10.01.2022, 08:20
Abone ol
Mustafa Varank'tan Ali Babacan'ın TOGG eleştirisine tepki: Cahil

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DEVA Partisi lideri Ali Babacan için sosyal medyadan "Ah Fren Ali ah" ifadelerinin yer aldığı bir paylaşım yaptı.

Ali Babacan geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ''Gerçekten yerli üretim istiyorsak bunun yöntemi tasarımını, pil ve motor teknolojisini başka bir ülkeden almak değil. O zaman TOGG milli ve yerli bir otomobil olmuyor.''

'AH FREN ALİ AH'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DEVA Partisi'nin Twitter paylaşımını alıntılayarak "Bu arkadaş geçmişte, tersane ve tekstilcileri toplayıp 'Bu sektörlerde gelecek yok, bırakın' diyordu. Bugün dünyanın en teknolojik gemilerini üretiyor, 20 Milyar Dolar tekstil ihracatı yapıyoruz. Belli ki otomotiv endüstrisindeki hızlı dönüşümün de cahili… Ah Fren Ali ah!" deddi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!