banner2

Mustafa Sarıgül'ün partisi CHP ile birleşiyor!

Mustafa Sarıgül'ün genel başkanlığını yaptığı Türkiye Değişim Partisi'nin CHP'ye katılma kararı aldığını duyurdu. Sarıgül, "TDP olarak ülkemizin geleceğini düşündük ve Kılıçdaroğlu'nun yanında yer aldık. Tamamen bir sürpriz oldu. Hiçbir talebimiz olmadığı olmadığı halde listelerin verilmesinden bir saat önce bana bir telefon geldi ve 'Sizden Erzincan'da görev istiyoruz' denildi" dedi.

Gündem 08.06.2023, 13:48
Abone ol
Mustafa Sarıgül'ün partisi CHP ile birleşiyor!

Mustafa Sarıgül yapmış olduğu duyuruda Türkiye Değişim Partisi'nin CHP ile birleşeceğini açıkladı. CHP listesinden Milletvekili seçilen Mustafa Sarıgül, "TDP bugün elini taşın altına koymuştur ve Kılıçdaroğlu'nun yanında olmaya devam edecektir" diyerek iki partinin birleştiğini söyledi. 

"TAMAMEN BİR SÜRPRİZ OLDU"

CHP'den aday gösterilmesine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Mustafa Sarıgül, "TDP olarak ülkemizin geleceğini düşündük ve Kılıçdaroğlu'nun yanında yer aldık. Tamamen bir sürpriz oldu. Hiçbir talebimiz olmadığı olmadığı halde listelerin verilmesinden bir saat önce bana bir telefon geldi ve 'Sizden Erzincan'da görev istiyoruz' denildi" açıklamasında bulundu. 

"TDP'NİN KAPATILMASI GÜNDEMDE DEĞİL"

Seçime CHP listelerinden giren ve Erzincan Milletvekili seçilen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, daha önce yaptığı açıklamada TDP'nin kapatılmasının gündemlerinde olmadığını belirtmişti. 

"SEÇİLME ŞANSIM ÇOK ZAYIFTI"

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Mustafa Sarıgül, "Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Ama bilelim ki, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurumsal kimliği olmasaydı seçilme şansım çok zayıftı" demişti. Sarıgül ayrıca, seçildikten sonra TBMM'de yemin etmeyi beklemeyerek CHP'den istifa eden başka parti milletvekillerine de tepki göstermişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!