banner2

Mustafa Sarıgül'den seçim hezimeti sonrası olay itiraf: Yazıklar olsun bize

Katıldığı televizyon programında konuşan Mustafa Sarıgül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferiyle sonuçlanan seçimin ardından itirafta bulundu. Sarıgül, "Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu biraz yalnız bırakıldı. 14 Mayıs'tan sonra psikolojik üstünlüğü iktidara kaptırdık. Birinci turda kaybeden iktidardı, biz alana çıkamadık." dedi.

Gündem 31.05.2023, 15:46 31.05.2023, 16:15
Abone ol
Mustafa Sarıgül'den seçim hezimeti sonrası olay itiraf: Yazıklar olsun bize

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, katıldığı televizyon programında 28 Mayıs seçimlerini değerlendirirken Ekrem İmamoğlu'na tavsiyede bulundu.

İMAMOĞLU'NA 'ADAY OLMA' ÇAĞRISI

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan yaptığı 'değişim' paylaşımıyla Kemal Kılıçdaroğlu'na göndermede bulunan İmamoğlu'na çağrı yapan Sarıgül, şunları kaydetti;

''Sarıgül’ün yaptığı hatayı yapmaması lazım. Sarıgül acele davrandı. O gün mesela Baykal'ın karşısına çıkmasaydım bir kurultay sonra çıksaydım. Ben 40 oyla kaybettim. Tecrübesizlikle kaybettik.''

''YAZIKLARI OLSUN BİZE''

Seçim sonuçlarını değerlendiren Sarıgül, "Kılıçdaroğlu kaybetmedi, biz kazandıramadık. Yazıklar olsun bize. Ben ayrıntı anlatmak istemiyorum. Altılı masadaki liderler tek tek çıkıp neden gidip miting yapmadılar. Meral Hanım bir tek dolaştı." ifadelerini kullandı.

''KILIÇDAROĞLU YALNIZ BIRAKILDI''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferiyle sonuçlanan ikinci tur öncesinde birçok şeyin yanlış yapıldığını ve masadaki liderlerden Kılıçdaroğlu'na fazla destek vermediğini belirten Mustafa Sarıgül, "Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu biraz yalnız bırakıldı. 14 Mayıs'tan sonra psikolojik üstünlüğü iktidara kaptırdık. Birinci turda kaybeden iktidardı, biz alana çıkamadık." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!