banner2

Müslüme'yi tepeye kim çıkardı? Anneanneden şüphe uyandıran sözler

Mersin'de 10 gündür aranan 3 yaşındaki Müslüme'nin cansız bedenine dün ulaşıldı. Anneanne Müslüme Yağal, 'Torunumun o kadar uzağa gitmiş olabileceğine anlam veremedik. Çocuğumuzun incelenmesini istiyoruz.' dedi.

Gündem 20.11.2021, 09:23 20.11.2021, 09:42
Abone ol

Mersin'in Gülnar ilçesinde ailesinin kışı geçirmek için çadır kurduğu sırada 10 Kasım'da ortadan kaybolan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’dan 10 gün sonra acı haber geldi. Küçük Müslüme’nin, ailesinin çadır kurduğu noktaya 7 kilometre mesafede Karaağaç mevkisinde çalılıklar arasında cansız bedeni bulundu. 

'MELEK Mİ OLDUN KIZIM'

Kızının acı haberini çadırda alan Selvi Yağal, "Melek mi oldun kızım?" diyerek uzun süre gözyaşı döktü.

'ORAYA GİDEBİLECEĞİNDEN HİÇ UMUDUM YOK'

Karaman'dan kente gelen ve torunuyla aynı adı taşıyan anneanne Müslüme Yağal, torununun o kadar uzağa gitmiş olabileceğine anlam veremediklerini söyledi. Yağal, "Müslüme'nin oraya gidebileceğinden hiç umudum yok. Bilemeyeceğim. Nasıl kaybolduğunu bilemedik. Oraya kadar yürüyeceğinden hiç umudumuz yok. Uzak mı yakın mı, bilmem. Çocuğumuzun incelenmesini istiyoruz. Acı haberler geldi, ciğerlerimize oturdu" ifadelerii kullandı.

EHMET YAĞAL: HUSUMETLİLERİMİZ VAR

Müslüme'nin cesedinin bulunduğu bölgeye giden yollar ve patikalar, komandolar tarafından kapatılırken, jandarma, baba Mehmet Yağal'ın, kızının kayıp olduğu dönemde "Husumetlilerimiz var" açıklamasını da dikkate alarak geniş çaplı soruşturma başlattı.Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!