banner2

Müslüme'nin cenazesinde ablası isyan etti: Müslüme kendi imkanlarıyla gidemez

Mersin'de 10 gündür kayıp olan Müslüme Yağal'ın cansız bedeni dün bulundu. Tabutu çiçeklerle süslenen Müslüme, gözyaşları içinde toprağa verildi. Müslüme’nin ablası Nurcan Özcan, 'Müslüme bulunduğu yere kendi imkanları ile gidemez. Görevliler cenazeyi çıkarırken bile zorlanmış. Görevlilerin zorlandığı yere çocuğun kanadı mı var da gitsin?' diyerek isyan etti.

Gündem 20.11.2021, 16:43 20.11.2021, 17:14
Abone ol

Mersin'in Gülnar ilçesinde ailesi çadır kurarken ortadan kaybolan ve 10 gün sonra kaybolduğu alana 7 kilometre uzaklıkta cesedi bulunan Müslüme Yağal (3), otopsi işlemlerinin ardından memleketleri Karaman'a getirildi. Müslüme, cenaze namazının ardından toprağa verildi. Müslüme'nin tabutu, Türk bayrağı ve çiçeklerle süslendi. 

'MÜSLÜME, TÜRKİYE'NİN CANIYDI'

Müslüme’nin ablası 24 yaşındaki Nurcan Özcan, gözyaşları içerisinde şu ifadeleri kullandı; ''Müslüme Türkiye’nin canıydı. Herkes çok umut etti canlı bulunsun, diye ama nasip olmadı. Allah’ım sevdiğini çabuk yanına alıyormuş. Melek oldu, gitti. Gelinlik giydiremedik ama onu gelinliklerle son yolculuğuna uğurlayacağız. Sağ bulunacak, diye hep bir umudumuz vardı. Ben canlı bulunur, diye umudum vardı. Bunu hiç düşünmedim. Belki ben düşünmek istemedim.'' 

'MÜSLÜME, BULUNDUĞU YERE KENDİ İMKANLARIYLA GİDEMEZ'

''Müslüme bulunduğu yere kendi imkanları ile gidemez'' diyen Nurcan Özcan, yaptığı açıklamada ''Görevliler cenazeyi çıkarırken bile zorlanmış. Görevlilerin zorlandığı yere çocuğun kanadı mı var da gitsin? Anne ve babamın burada olmasını çok istedim. Soruşturmaları devam ediyordu. O nedenle olmadı. Cenazemizi aileden tek ben kaldıracağım. Annemin görevi bana kaldı. Layığıyla yerine getirmeye çalışacağım. Onlar Müslüme’yi hiç göremedi. Hiç bulunmasaydı bizim için daha kötü olurdu. O zaman ne yapardık; her an bulundu mu, bulunacak mı, geldi mi, gelecek mi, diye yaşayacaktık ama şimdi mezarı belli olacak. Her an gidebileceğimiz, dua edebileceğimiz bir mezarı oldu'' ifadelerini kullandı.

Müslüme’nin cenazesi, kılınan namazın ardından toprağa verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!