Yandex Metrica

Müsilaj denizin dibinde de dağıldı

Müsilaj denizin dibinde de dağıldı

Yüzeyden temizlenen müsilaj denizin dibinde de dağılıyor. Dalgıçlar, 2 ay önce salyayla kaplı olan İzmit Körfezi’ndeki İnönü Batığı'na bir kez daha daldı. Bu kez tabakaların dağıldığı ve dipteki yaşamın tekrar canlandığı kaydedildi.

Gündem

23.01.2024, 17:44

Kocaeli Karamürsel sahilinde su altı canlılığını artırmak ve dalış turizmine katkı sağlamak için batırılan "İnönü" vapuru o tarihte deniz salyası ile kaplanmış, balıklar bölgeyi terk etmişti.

Yaklaşık 2 aydır devam eden mücadeleden sonra dalgıçlar batığa tekrar dalış yaptı. Bu kez olumlu görüntülerle karşılaşıldı.

Abdullah Köklü kimdir? Tokat Valisi Abdullah Köklü nereli kaç yaşında? Abdullah Köklü kimdir? Tokat Valisi Abdullah Köklü nereli kaç yaşında? Haberi Görüntüle

SALYANIN AZALMASI DİPTEKİ YAŞAMI CANLANDIRDI

Marmara Denizi'ne kıyısı olan şehirlerde eylem planı kararları uygulanıyor. Çevrenin kirletilmemesi için sıkı denetimler uygulanıyor.

25 gündür deniz yüzeyinde müsilajın gözükmediğini söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başkanı Mesut Önem, “Müsilaj oluşumunun tekrarlamadığını ve iyi bir görüntü verdiğini netleştirmiş olduk" diye konuştu.

Marmara'yı havadan gözetleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri yüzeydeki olumlu tabloyu kayıt altına alıyor. Deniz dibi de farklı noktalardaki dalışlarla kontrol edilmeye devam ediyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading