banner2

Müsavat Dervişoğlu'ndan Millet İttifakı'na: İnancımızı kaybettik, herkesin yolu açık olsun

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu, "İttifak içinde kalarak sorunların çözülebileceğine olan inancımızı yitirdik. Hiç kimse bize yol haritası tanzim etmeye kalkmasın. Herkesin yolu açık olsun. İttifakımız ruhunu kaybetti. Seçim kazanılamadı ve CHP hesap vermedi. CHP 48'i başarı gibi görüyor. Gizli anlaşmalarla karşı karşıya kaldık" ifadelerini kullandı.

Gündem 07.09.2023, 16:17 07.09.2023, 18:20
Abone ol

Mayıs ayında yapılan seçimlerden hezimetle ayrılan muhalefet dağılmış durumda. Seçimlerin üzerinden 4 ay gibi kısa bir zaman geçmesine rağmen masanın ortakları birbirine girmiş durumda. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yerel seçimlere kendi kadrolarıyla gireceklerini açıklamasından sonra diğer kurmaylar da benzer sözler sarf ediyor.

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar geldi.

''HİÇ KİMSE BİZE YOL HARİTASI TANZİM ETMEYE KALMASIN''

Dervişoğlu şöyle konuştu:

"İttifak içinde kalarak sorunların çözülebileceğine olan inancımızı yitirdiğimizi belirtmek istiyorum. Yaşananların en yakın tanığıyım. Diğer partilerin yetkili şahıslarıyla birlikte yaşadık süreci. Sonradan sizler de şahit olduğunuz, gizli anlaşmalar, gizli protokollerle politik manevralarla karşı karşıya kaldık. Ruhunu yitiren kalbi ittifakın yeniden ruhunun canlandırılamayacağı kanaatine vardık. İnancımız o yönde. AK Parti'nin Avrupa sınırlarını korurken gösterdiği hassasiyeti, bizler Türk sınırlarını korurken göstereceğiz. Hiç kimse bize yol haritası tanzim etmeye kalkmasın. İttifakımız ruhunu kaybetti. Seçim kazanılamadı ve CHP hesap vermedi. CHP 48'i başarı gibi görüyor. Gizli anlaşmalarla karşı karşıya kaldık" 

İMAMOĞLU VE YAVAŞ SORUSU

''Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun karşısına nasıl aday çıkaracaksınız?'' sorusuna yanıt veren Dervişoğlu, şunları kaydetti;

''Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacaklarına inandığımız bu iki siyasi figürün belediye başkanlığı seçimini kazanmak noktasında bir kaygıları olmayacaktır. 81 vilayette kendi adaylarımızla seçime gitmek gibi bir hakim kanaat var partimizde.''

''HERKESİN YOLU AÇIK OLSUN''

''İsteyen istediği belediye başkanına oy verecektir.'' diyen Müsavat Dervişoğlu, ''Herkesin yolu açık ve aydınlık olsun. Biz seçmenin iradesine ipotek koyacak değiliz. İsteyen istediği belediye başkanına oy verecektir. Liyakat sahibi, bölgesinde sevilen, etkili arkadaşlarımızla belediye seçimlerinde aziz milletimizin karşısına çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!