Yandex Metrica

Murat Kurum'dan İmamoğlu'na Kanal İstanbul yanıtı:

Murat Kurum'dan İmamoğlu'na Kanal İstanbul yanıtı:

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kanal İstanbul sözlerine yanıt verdi. Kurum, "Aslında maalesef mevcut yönetimin, İstanbul'la ilgilenmeyenlerin, İstanbul'un sorunlarına çözüm bulmayanların, İstanbul'un ulaşım çilesini, deprem riskini ortadan kaldırmayanların ajanslar üzerinden kurduğu senaryolar bunlar. Biz bu senaryolara ortak olmayacağız.'' dedi.

Gündem

10.02.2024, 14:51

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Güngören'de sabah kahvaltısında Türkiye Yüzyılında Söz Kadınlarda programına katıldı. Murat Kurum, burada yaptığı konuşmasında mega kent için vaatlerini sıralarken mevcut İBB başkanı Ekrem İmamoğlu'na da yanıt verdi.

“İBB yönetimi 5 yıldır yaptığı gibi İstanbul gündemini perdeleme çalışması yapıyor“ diyen Kurum, "Yolun sonunu gördükleri için çaresizlik duygusuyla İstanbul'un dışındaki onlarca gündem arasında oradan oraya savruluyorlar. 5 yıldır yaptıkları gibi yeni bir İstanbul gündemini perdeleme çalışması daha yapıyorlar. Ama unutuyorlar ki kardan adamın saltanatı, güneş doğuncaya kadarmış. CHP'li mevcut yönetim için İstanbul'da artık yol bitmiştir." şeklinde konuştu.ifadelerini kullandı.

Murat Kurum, İBB başkanı seçilmesi halinde Kanal İstanbul Projesi'nin devam edip etmeyeceğine ilişkin soruya, şu yanıtı verdi:

"Aslında maalesef mevcut yönetimin, İstanbul'la ilgilenmeyenlerin, İstanbul'un sorunlarına çözüm bulmayanların, İstanbul'un ulaşım çilesini, deprem riskini ortadan kaldırmayanların ajanslar üzerinden kurduğu senaryolar bunlar. Biz bu senaryolara ortak olmayacağız. İlk günden beri ne dedik? İstanbul'un sorunlarıyla ilgileneceğiz, buna odaklanacağız dedik. 'Kanal İstanbul projesi İstanbul'a bir ihanettir' söylemiyle yine aynı senaryoları kurup, gündemi İstanbul olmayanların yapmış olduğu oyunlardır. Siyasi senaryolardır. Biz bu senaryoların farkındayız. İstanbullular bu senaryoların farkında. O yüzden hep ne diyoruz? İstanbul'un gündeminde olmayan hiçbir iş bizim de gündemimizde olmayacak. Bu senaryoyu kuranların aynaya bakmasını istiyoruz. Samimi olmadıklarını biliyoruz. Burada İstanbul'un sorunları neyse, acil, öncelikli işler, meseleler neyse biz buraya odaklanacağız."

Haksız çıkarmalara son! Bakanlık harekete geçti: CHP ve DEM'li belediyeler işçi kıyımı yapamayacaklar! Haksız çıkarmalara son! Bakanlık harekete geçti: CHP ve DEM'li belediyeler... Haberi Görüntüle

DEPREM SÖZLERİ

Murat Kurum, bir gazetecinin, "Dün akşam bir televizyon kanalında katıldığınız programda depremler nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısını 130 bin olarak açıklamanız kafa karışıklığına neden oldu. Bu sayıyla 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenlerin sayısını mı kast ediyorsunuz?" şeklindeki soruya ''Dünkü televizyon programında da, daha önce katıldığı diğer programlarda da, son bir asırda Türkiye'de yaşanan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşların sayısının 130 bine ulaştığını, en son asrın felaketinde de 50 bin kişinin yaşamını yitirdiğini ifade ettim.'' cevabını verdi.

Afra Saraçoğlu'nun babası kim? Uğur Saraçoğlu ne iş yapıyor? Afra Saraçoğlu'nun babası kim? Uğur Saraçoğlu ne iş yapıyor? Haberi Görüntüle

''SİYASİ RANT ELDE ETMEYE ÇALIŞANLARI KINIYORUM''

6 Şubat depremlerinin acısının çok taze olmasına rağmen, hayatını kaybedenler üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışanları esefle kınadığını belirten Kurum, "Oradaki kardeşlerimize yeni evlerimizi inşallah Sayın Cumhurbaşkanı'mızın teşrifleriyle teslim edeceğiz. Bu mutluluğa ortak olsunlar. O insanların evinin yapılmasına, orada yeni sağlam güvenli konutlarda oturmasına, mutluluklarına ortak olsunlar." dedi.

 

Türkiye'de göktaşı geceyi aydınlattı! Birçok il bu heyecanı yaşadı Türkiye'de göktaşı geceyi aydınlattı! Birçok il bu heyecanı yaşadı Haberi Görüntüle

''GÜNGÖREN'İN SORUNLARINI ÇÖZDÜK''

Kadınlarla ilgili projelerini paylaşan Kurum, ilk işini kuran kadınlara 100 bin lira destek vereceklerini söyledi.

Güngören'de Millet Bahçesi yaptıklarını anlatan Kurum, şu ifadeleri kullandı;

"Tozkoparan'da türlü türlü engellemeler koydular. Kentsel dönüşüm siyaset üstüdür, biz burada siyaset yapmayacağız dediler. Bir baktık o kentsel dönüşümdeki kardeşlerimizin aklını çekmek için hepsi oraya üşüştüler. Annelerimizin, babalarımızın bizden beklentisi neyse belediye başkanımla ilçe başkanımla hep birlikte el ele verdik ve Güngören'in sorunlarını çözdük. Biz Güngören için dertliyiz."

Ulusal sembol olsun! İyi Parti'den Bozkurt kanunu teklifi TBMM'ye sunuldu! Ulusal sembol olsun! İyi Parti'den Bozkurt kanunu teklifi TBMM'ye sunuldu! Haberi Görüntüle

''ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ SEYAHAT HAKKI TANIYACAĞIZ''

Kurum, deprem dönüşüm seferberliği başlatacaklarını, 39 ilçede 650 bin yeni ev inşa edeceklerini, 700 bin lira hibe destek ve 700 bin lira uygun şartta kredi desteği, 100 bin lira taşınma yardımı vereceklerini anlatırken ''Okulların güvenliği ve sağlığıyla ilgili en üst düzeyde çalışmalar yapacağız. İstanbul'daki tüm okullarda ilkokul öğrencilerine beslenme desteği vereceğiz. 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere verilen ücretsiz ulaşım hakkını 0-6 yaşa çıkaracaklarını, babalara da bu yaş aralığındaki çocuklarla ücretsiz seyahat hakkı tanıyacağız.'' dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading