Yandex Metrica

Sitede Ara

Murat Kurum’a Kandilli Rasathanesi’nde deprem brifingi: İBB ile protokol yapılacak

Cumhur İttifakı İBB Adayı Murat Kurum, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’ne ziyarette bulundu. Ziyaret sonrası konuşan Murat Kurum, ''İBB ile yapacağımız bir protokol ile Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli rasathanesi artık iç içe tüm verileri alan tüm verileri anlık aktaran bu verilere ilişkin tespitleri, tedbirleri alan bir belediyemiz olacak. Belediye anlayışımız olacak. Olası depremlere karşı hocalarımızla birlikte çalışıyor olacağız. 650 bin konutluk deprem dönüşümü İstanbullu vatandaşlarımızla gerçekleştiriyor olacağız." ifadelerini kullandı.

Gündem

21.02.2024, 16:19

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’ni ziyaret ederek Rasathane Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Merkez Müdürü Doç. Dr. Doğan Kalafat ve bazı hocalarla görüştü.

Olası Marmara depremine ilişkin Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’ni ziyaret eden Murat Kurum, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Kanada Büyükelçisi Can Dizdar kimdir? Kanada Büyükelçisi Can Dizdar kimdir? Haberi Görüntüle

''GÜZEL ŞEHRİ AFETLERE DİRENÇLİ HALE GETİRECEĞİZ''

Murat Kurum ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada ''İstanbul’da tek bir riskli yapı kalmayacak şekilde tüm planlarımızı hazırladık. Bu güzel şehri afetlere karşı dirençli hale getireceğiz. Bunu da bilimin ışığında, bilim insanlarımızla gerçekleştireceğiz.'' dedi.

Bakan Güler'den 40 km'lik derinlik vurgusu: Teröristlerden temizlemeye kararlıyız Bakan Güler'den 40 km'lik derinlik vurgusu: Teröristlerden temizlemeye kararlıyız Haberi Görüntüle

''İŞBİRLİĞİMİZ SÜRECEK''

Kurum, açıklamasının devamında ''Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’ni ziyaret ederek Rasathane Müdürümüz Prof. Dr. Haluk Özdener, Merkez Müdürümüz Doç. Dr. Doğan Kalafat ve kıymetli hocalarımızdan bilgi aldık, çalışmalarımızı anlattık, istişare ettik. Deprem gerçeğiyle mücadelemiz tüm kurumlarımızın işbirliğiyle sürecek.'' ifadelerini kullandı.

8 yıllık FETÖ temizliği! Tam 289 dava karara bağlandı: 2016’dan 2024’e yargıda Z raporu 8 yıllık FETÖ temizliği! Tam 289 dava karara bağlandı: 2016’dan... Haberi Görüntüle

''PROTOKOL YAPILACAK''

Ziyaret sonrası konuşan Murat Kurum, ''İBB ile yapacağımız bir protokol ile Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli rasathanesi artık iç içe tüm verileri alan tüm verileri anlık aktaran bu verilere ilişkin tespitleri, tedbirleri alan bir belediyemiz olacak. Belediye anlayışımız olacak. Olası depremlere karşı hocalarımızla birlikte çalışıyor olacağız. 650 bin konutluk deprem dönüşümü İstanbullu vatandaşlarımızla gerçekleştiriyor olacağız." ifadelerini kullandı.

''Kalıcı çözümleri deprem dönüşümüyle, kentsel dönüşümle birlikte atarken bir de olası depremlere karşı yapmamız gerekenleri hocalarımızla birlikte çalışıyor olacağız." diyen Kurum, "Olası afetlere karşı da olası tsunamiye karşı da tedbirlerimizi almak durumundayız. Bunu el birliğiyle bilimin ışığında yapacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Öğretmen maaşına yüzde 19 zam mı yapıldı? Uzman öğretmen maaşı ne kadar oldu? Öğretmen maaşına yüzde 19 zam mı yapıldı? Uzman öğretmen maaşı... Haberi Görüntüle

''MURAT KURUM'A TEŞEKKÜR EDİYORUM''

Rasathane Müdürü Prof. Dr. Haluk Özdener, ise ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

''İstanbul yönetimine talip Sayın Murat Kurum’un deprem konusunu önceleyerek bizi ziyaret etmesi, bu konuya özel ilgi göstermesi çok değerli, kendisine teşekkür ediyorum.''

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading