Yandex Metrica

Sitede Ara

Murat Kurum: İstanbul’u sporda marka bir şehir haline getireceğiz

Murat Kurum: İstanbul’u sporda marka bir şehir haline getireceğiz

Olimpiyatevi'ne ziyaret gerçekleştiren AK Parti'nin İBB adayı Murat Kurum, "Olimpik bir şehir olacağız, 2027 Avrupa Oyunları ve 2036 Olimpiyat Oyunları da dahil uluslararası organizasyonları şehirlerimize, ilçelerimizle birlikte getirmek için çalışacağız. Komitemiz ve federasyonlarımız, tüm paydaşlarımızla burada işbirliği halinde olacağız ve olimpiyatlar için planlı bir süreç yürüteceğiz ve İstanbul’u sporda marka bir şehir haline getireceğiz.'' dedi.

Gündem

12.02.2024, 14:27

Türkiye seçim atmosferine girdi. 31 Mart'ta yapılacak seçimlere kısa bir süre kalırken belediye başkan adayları saha çalışmalarına devam ediyor.

Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Murat Kurum, Ataköy'deki Olimpiyatevi'ni ziyaret etti ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener'le görüştü.

Görüşmenin ardından gazetecilere konuşan Kurum, bu ziyareti, İstanbul'u sporda dünya başkenti yapmak için gösterdikleri gayretin bir adımı olarak yaptıklarını söyledi.

Son dakika: Bakan Tunç'tan İzmir'deki elektrik faciasıyla ilgili açıklama: 29 gözaltı kararı! Son dakika: Bakan Tunç'tan İzmir'deki elektrik faciasıyla ilgili açıklama: 29... Haberi Görüntüle

OLİMPİYAT MASTER PLANI TEKRAR ELDEN GEÇİRİLDİ

Olimpiyatlara ilişkin düşüncelerini paylaştıklarını belirten Kurum, "Bu çerçevede Olimpiyat Master Planı'nın tekrar elden geçirilmesi hususunda, yeni tesislerin yapılması ve İstanbul'un olimpiyat şehri adımlarının güçlü bir şekilde atılması konularını da değerlendirdik. İstanbul'umuzda olimpiyatlara sporcu yetiştirilmesi noktasında ilçe ilçe, mahalle mahalle nasıl yapılması gerektiğine vurgu yaptık ki bununla beraber gelen sporcularımızın ulaşım, konaklama, güvenlik, iletişim gibi kalıcı planlarının da olimpiyatlara göre nasıl yapılması gerektiğini istişare ettik." dedi.

Bahçeli'den 15 Temmuz mesajı: PKK ve FETÖ’nün ayakta kalma şansı yok Bahçeli'den 15 Temmuz mesajı: PKK ve FETÖ’nün ayakta kalma şansı... Haberi Görüntüle

''SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA OLACAĞIZ''

Komitenin 100 yılı aşkın geçmişiyle Türk sporunun en köklü paydaşlarından biri olduğunu belirten Murat Kurum "Ülkemizin sporda sürdürülebilir başarıya ancak sporun tüm aktörlerinin birlikte yaratacakları sinerjiyle ulaşabileceği anlayışıyla hareket etmekteler. Bu sene 2024 yılı Paris Olimpiyatları yapılacak ve ülkemiz Paris'te 10 farklı branşta yer almayı garantiledi. Biz bu branş sayılarını arttırmak, şehrimizi, İstanbul'umuzu daha fazla sporcuyla olimpiyata gönderebilmek amacıyla bugün burada olduğu gibi çalışıyoruz. Sporun ve sporcunun her anında yanında olacağız." ifadelerini kullandı.

MOSSAD ajanları hakim karşında! 57 sanıklı davada mütalaa açıklandı: İşte istenen cezalar... MOSSAD ajanları hakim karşında! 57 sanıklı davada mütalaa açıklandı: İşte... Haberi Görüntüle

''HEDEF 2027 AVRUPA OYUNLARI VE 2036 OLİMPİYAT OLUNLARI''

Spora dair hedeflerine değinen Kurum, "İstanbul'umuzu küresel sporun başkenti yapmak istiyoruz. Göreve gelir gelmez 1 Nisan sabahı 'Olimpik şehir İstanbul için hedef 2036' diyeceğiz. 2036 Olimpiyatlarına ilişkin adımlarımızı hızlı bir şekilde atacağız. Her mahallede spor salonlarıyla, yetiştireceğimiz sporcularla birlikte olimpiyatlarda daha fazla branşta sporcuyla yer almak istiyoruz. İstiyoruz ki bu sporcular İstanbul'dan gitsin, İstanbul'un ilçelerinden bu sporcuları gönderelim. Olimpik bir şehir olacağız, 2027 Avrupa Oyunları ve 2036 Olimpiyat Oyunları da dahil uluslararası organizasyonları şehirlerimize, ilçelerimizle birlikte getirmek için çalışacağız. Komitemiz ve federasyonlarımız tüm paydaşlarımızla burada işbirliği halinde olacağız ve olimpiyatlar için planlı bir süreç yürüteceğiz."

29 kişi feci şekilde can vermişti: Ölüm kulübünden yeni görüntüler ortaya çıktı 29 kişi feci şekilde can vermişti: Ölüm kulübünden yeni görüntüler... Haberi Görüntüle

TESİSLER 5 YILDA TAMAMLANACAK

Olimpik su sporları merkezi, olimpik veledrom ve uluslararası jimnastik merkezi gibi tesisleri 5 yılda tamamlamayı planladıklarını anlatan Kurum, kentin 964 mahallesinde herkesin yürüyerek ulaşılabileceği açık/kapalı tesisler yaparak halkı sporla buluşturacaklarını aktarırken şunları kaydetti; "Örneğin Bayrampaşa'da basketbol çok daha önde çünkü biliyorsunuz orada Balkan göçmeni vatandaşlarımız var ve biyolojik olarak da daha yatkınlar. Biz de kurmuş olduğumuz basketbol takımımızla oradaki bir ilkokulun elinden tutarak Türkiye şampiyonluğunu aldık, Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz bünyesinde. Çok fonksiyonlu açık spor alanları kuracağız ve belediyelerimizin sosyal ve spor tesislerini de gençlerimize yüzde 50'ye varan indirimlerle kullanmasına imkan sağlamış olacağız."

39 kişinin bulunduğu tur teknesi alev aldı: Çok sayıda yaralı var 39 kişinin bulunduğu tur teknesi alev aldı: Çok sayıda yaralı... Haberi Görüntüle

ABDİ İPEKÇİ'DE SON DURUM

Bölgedeki Abdi İpekçi Spor Salonu'na dikkati çeken Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mevcut İBB yönetiminin mühürlemek ve durdurmak istemesine rağmen biz Abdi İpekçi Spor Salonumuzu Türk sporuna, sporcusuna, İstanbul'umuza, İstanbul'un gençlerine ve evlatlarına kazandırma anlayışımızı, kararlılığımızı hiçbir gün olsun durdurmadık ve 2024 yılında da bu tesisimizi İstanbul'umuza kazandırıyor olacağız. Yaşayan caddeler ve sokaklar için, sağlıklı, dinamik nesillerimiz için, tüm İstanbullular için sporda yetersiz değil rakipsiz bir İstanbul hedefi ortaya koyuyoruz. Sporu İstanbul'da marka haline getirmek istiyoruz. Vatandaşlarımızı bisikletiyle, bir ulaşım aracıyla gidip her sokağında, her sahilinde spor yapabileceği imkana eriştirmek istiyoruz. Olimpiyatlarda, Avrupa şampiyonalarında ülkemizi her branşta temsil ederek, ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmek istiyoruz. Bu anlayışla çalışacağız."

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading