Yandex Metrica

Murat Kurum Bağcılar'da konuştu: 'Metro gitmeyen tek bir ilçe bırakmayacağız'

Murat Kurum Bağcılar'da konuştu: 'Metro gitmeyen tek bir ilçe bırakmayacağız'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı "10 yıl sonra 1004 kilometreye hep birlikte çıkaracağız. İstanbul’un metro gitmeyen tek bir ilçesini bırakmayacağız. Ortalama yolculuk süresini 64 dakikadan 39 dakikaya düşüreceğiz." dedi.

Gündem

06.03.2024, 20:31

Bağcılar Kadir Topbaş Halk Sarayı'nda 3. Bölge 3 Kademe Mahalle Başkanları Buluşması'nda konuşan Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, milletin özlediği, beklediği ve mutlu olduğu projeleri 10 temel başlıkta detaylı şekilde açıkladıklarını hatırlatarak birçok ilçeyi gezdiklerini, sokaklarda herkesin kendilerinin hayallerini, projelerini, yatırımlarını konuştuğunu söyledi.

Avrupakent Gayrimenkul #AVPGY temettü ne zaman yatacak? AVPGY temettü yattı mı, ne kadar? Avrupakent Gayrimenkul #AVPGY temettü ne zaman yatacak? AVPGY temettü yattı... Haberi Görüntüle

"İSTANBULLULAR CHP'Lİ YÖNETİMDEN İLLALLAH ETTİ"

Sahada iki gözlemi olduğunu ifade eden Kurum, bunlardan birincisinin bıkkınlık, ikincisinin ise umut ve mutluluk olduğunu söyledi. Kurum, İstanbullular artık CHP’li mevcut yönetimin sorumsuzluğundan illallah etmiştir." dedi.

650 bin yeni konut inşa edeceklerini tekrarlayan Murat Kurum,  "Ellerimizi vatandaşımıza 100 bin yeni sosyal konut yapmak için birleştireceğiz. Bu eller, İstanbul'un kaynaklarını israf etmeyecek, haksızlık etmeyecek, milleti sahipsiz bırakmayacak." diye konuştu.

Fenomen Neslim-İnanç Gören operasyonunda yeni detaylar: Bakın insanları nasıl kandırmışlar Fenomen Neslim-İnanç Gören operasyonunda yeni detaylar: Bakın insanları nasıl kandırmışlar Haberi Görüntüle

"İSTANBUL'UN METRO GİTMEYEN TEK BİR İLÇESİNİ BIRAKMAYACAĞIZ"

Mevcut belediye başkanına atıfta bulunarak yarı zamanlı belediyecilik yapmayacaklarını, her zaman İstanbul diyeceklerini ve 7/24 belediyecilik yapacaklarını söyleyen Kurum sözlerini şöyle sürdürdü: "328 kilometre metro hattını 5 yılda 650 kilometre yapacağız. 10 yıl sonra 1004 kilometreye hep birlikte çıkaracağız. İstanbul’un metro gitmeyen tek bir ilçesini bırakmayacağız. Ortalama yolculuk süresini 64 dakikadan 39 dakikaya düşüreceğiz. Yeni metrobüs ve otobüs hatlarıyla hep birlikte İstanbul’un her yerine kesintisiz ulaşımı başaracağız. Trafik çilenizi sizlerle birlikte bitireceğiz. Mademki İstanbul hepimizin, o zaman İstanbul’un zenginliğinden, güzelliğinden her kesimi faydalandıracağız. Gençlerimize ulaşımda yüzde 40 indirim yapacağız. 0-6 yaş arası çocuğu olan babalara da aynı anneleri gibi çocuklarıyla ücretsiz seyahat hakkı vereceğiz."

Murat Kurum, insanların önce kalbine talip olduklarını belirterek İstanbul’un her annesinin kendi anneleri, tüm gençleri ve çocuklarının kendi kardeşleri olacağını söyledi. Kurum, "Size söz, bu ayaklar rahat odalarda durmayacak, ayağımıza şantiye çamuru değecek, sırtımıza İstanbul rüzgarı vuracak, yüzümüze, elimize kar değecek, yağmur değecek. Daima işte, daima sokakta, daima vatandaşımızla olacağız." ifadelerini kullandı.

Muhtardan swinger parti! Konya Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti! Mide bulandıran detaylar ortaya çıktı! Muhtardan swinger parti! Konya Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti! Mide bulandıran... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN SALONDAKİLERE SESLENDİ

Murat Kurum, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak konuştu. Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Yaklaşık 1500 kardeşimiz buradalar, büyük bir coşku ve heyecanla sizinle görüşmek istiyorlar." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da telefonla salondakilere, "Sevgili mahalle başkanı kardeşlerim. Sizi, gecenin bu saatinde en kalbi duygularla selamlıyorum. Heyecanınız heyecanım, coşkunuz coşkumdur. Şu anda inşallah İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızla yaptığınız toplantının 31 Mart akşamının müjdesi olmasını diliyorum. 3. bölgenin bütün mahalle temsilcilerine inanıyorum. Bütün ev ev, kapı kapı dolaşarak, inşallah sandıkları nasıl patlatacağını da görür gibiyim. Durmadan, usanmadan ana kademe, kadın kolları, gençlik hep beraber çalışmak suretiyle 3. bölgeyi bu defa çok daha farklı alacağınıza inanıyorum. Durmadan, usanmadan, koşmaya, gayret etmeye var mısınız? İnşallah bu seçimlerde özellikle sandıkları patlatmaya var mısınız? Ben Murat başkanı sizlere emanet ediyorum. Murat kardeşimiz sizlere emanettir. Allah'a emanet olun." diye seslendi.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading