Mülakat sırası Akşener'de! ABD'li Büyükelçi o isimlerden sonra soluğu İYİ Parti'de aldı

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake HDP Genel Merkezi'nde Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü. Ziyaret sonrasında Flake, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i de ziyaret etti. Görüşmeler 'nezaket' ziyareti olarak lanse edilirken, görüşmelerin siyasi mühendislik girişimleri olduğu değerlendirildi.

Gündem 23.05.2022, 16:23 23.05.2022, 17:35
Abone ol

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake ilk olarak HDP'yi daha sonra İYİ Parti'yi ziyaret etti. 

Flake HDP Genel Merkezi'nde HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü. 

Söz konusu ziyaretler ABD Büyükelçiliğinin resmi hesabından İngilizce ve Türkçe olarak 2 dilde paylaşıldı. 

ABD-HDP İLE BİR ARAYA GELDİ 

Ziyaret sonrası yapılan paylaşımda, "Büyükelçi Flake, bugün HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile bir araya geldi. Görüşmede ABD-Türkiye arasındaki bağlar ele alındı." sözleri kaydedildi. 

Diğer yandan görüşme HDP tarafından da paylaşıldı. Söz konusu ziyaret, 'Partimize nezaket ziyaretinde bulunan ABD Büyükelçisi Jeffry L. Flake, Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü. Görüşmede siyasi ve bölgesel gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.' ifadelerine yer verildi. 

HDP'NİN ARDINDAN İYİ PARTİ ZİYARETİ 

Flake, HDP'nin ardından İYİ Parti'yi de ziyaret etti. İYİ Parti tarafından yapılan yazılı açıklamada, '1 saat süren görüşmede dünyadaki gelişmeler ve Türk-Amerikan ilişkileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmede İYİ Parti Uluslararası İlişkiler Başkanı Ahmet Kamil Erozan da hazır bulundu.' sözlerine yer verildi.

SADECE 'NEZAKET' GÖRÜŞMESİ Mİ? 

İki partiden yapılan açıklamalar birbiri ile benzerlik gösterirken, görüşmenin içeriğinin 'nezaket' ile kalmadığı yorumları yapıldı.

CHP BİR AY ÖNCE GÖRÜŞMÜŞTÜ 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da Nisan ayında Flake ile görüşmüştü.

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'nin Türkiye Büyükelçisi Jeffry Lane Flake'i CHP Genel Merkezi'ndeki makamında kabul etti. Görüşmede, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na, Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz eşlik etti" ifadelerine yer verilmişti. 

İMAMOĞLU DA FLAKE İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ 

Ayrıca geçtiğimiz aylarda CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Flake ile görüşmüştü. Hatta görüşmede İmamoğlu İngilizce 'konuşamaması' ile alay konusu olurken sosyal medyanın diline düşmüştü. 

Bir süre Flake'i dinleyen İmamoğlu, 'Aaa.. I'm okey,okey' diye konuşmuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!