banner2

Muharrem İnce Nevşin Mengü ve Fatih Portakal'a kapıştı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, gazeteci Nevşin Mengü ve Fatih Portal ile kavga etti. Gazeteci Nevşin Mengü ve Fatih Portakal ile aralarında geçen diyaloğu tek tek anlattı.

Gündem 15.03.2023, 14:37 15.03.2023, 15:51
Abone ol
Muharrem İnce Nevşin Mengü ve Fatih Portakal'a kapıştı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde partisinin cumhurbaşkanı adayı oldu. Parti Sözcüsü Prof.Dr. İpek Özkal Sayan, Memleket Partisi'nin cumhurbaşkanı adayını, yapılan oylamada partinin üyelerinin belirlediğini açıkladı.

Muharrem İnce, oy oranı iddiasında bulunurken "Şimdi 28’le başlıyorum. 28’le başlarsam, 38’le birinci tur, 68’le ikinci tur olur. Bu kadar basit." dedi.

Gazeteci Nevşin Mengü, Muharrem İnce ile arasında geçen telefon görüşmesinin detaylarını paylaştı.

Nevşün Mengü, sosyal medyada bazı hesaplarından yapılan destek paylaşımlarıyla Muharrem İnce'nin ön plana çıkarılmaya çalışıldığını iddia etti. Bu iddiaya karşı çıkan Memleket Partisi lideri, gazeteci Nevşin Mengü'yü arayarak tepkisini dile getirdi.

''BİRAZ DAHA AĞIR KONUŞACAK GİBİYİDİ''

Gazeteci Mengü de Muharrem İnce ile arasında geçen telefon konuşmasını şu sözlerle anlattı:

''Muharrem İnce beni aradı. 'Elinde veri, hiçbir şey yok. Neye göre konuşuyorsun?' dedi. 'Muharrem Bey, elimde veri var' dedim. 'Yok ya, nereden olacak senin elinde veri?' Böyle çıkıştı. Ben de dedim ki, 'Muharrem Bey var.' Benim işim bu zaten. Ben 7/24 Twitter'dayım.' O da 'Bana hem AK Partililer hem de CHP'liler oy veriyor' dedi. Ben de öyle değil diye anlatırken, Muharrem Bey sinirlendi, biraz da ağır konuşacak gibiydi. Sonra ben de 'Tamam Muharrem Bey' dedim, telefonu kapattım. Allah'ım, Ya Rabbim. Siyasetçiler artık böyle arıyor, kafa tutuyor. 'Elinde veri yok' diyor. 'Var Muharrem Bey' diyorum. 'Yok ya' diyor. Acayip bir dil.''

FATİH PORTAKAL'LA DA TARTIŞTI

İlk önce gazeteci Nevşin Mengü ile Muharrem İnce arasındaki tartışmaya değinen Fatih Portakal, "Nevşin de cevabını vermiş. Böyle bir siyasetçinin olmaması gerekiyor. İnce gibi bir insanın bizi yönettiğini düşünün." ifadelerini kullandı.

''BANA İŞİMİ ÖĞRETİYOR HİÇ GÜVEN VERİCİ DEĞİL''

Anket üzerine yaşanan gerilimin detaylarından bahseden Fatih Portakal, daha muhalefetteyken bu şekilde davranan Muharrem İnce'nin, iktidara gelmesi halinde demokrat bir yönetici olup olamayacağını sorgularken şunları kaydetti;

''Bundan 3-4 gün önce bana mesaj atıyor. 'Kırıldım, bir daha sana çıkmayacağım' gibilerinden. Bana işimi öğretiyor. Ben size işinizi öğretiyor muyum? Herkes kendi işini yapsın arkadaş. Şimdi muhalefetteyken böyle. Başa geldiğinde acaba gerçekten demokrat bir yönetici olabilir mi olamaz mı? Hoşuna gitmeyenleri eleştirebiliyor. Çıkmayacağım, etmeyeceğim. Telefonda atışma. Hiç güven verici bir isim değil Muharrem İnce.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!