banner2

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na adaylık göndermesi! Aday yapacağı kişiye koltuğu vermeli

Türkiye seçim sathına girerken Altılı Masa'nın 11. toplantıya rağmen adayı belirleyememesi fondaş basın tarafından eleştirilirken Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bir kez daha CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. İnce 2018 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerini hatırlatarak, Kılıçdaroğlu'na seslendi. İnce, ''Aday yapacağı kişiye koltuğu vermeli'' dedi.

Gündem 27.01.2023, 17:54
Abone ol
Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na adaylık göndermesi! Aday yapacağı kişiye koltuğu vermeli

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce Ankara'da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İnce Altılı Masa'yla ilgili kritik açıklamalrda bulundu.

PARTİDE BİR NUMARALI ADAM GENEL BAŞKANDIR

2018 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini hatırlatan İnce, ''Siyasi parti genel başkanı aday olmamalı' görüşünü hiç desteklemedim. Başbakanlık varken bir siyasi partinin genel başkanı başbakan olmak ister. Partide bir numaralı adam genel başkandır.

CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY OLMUYORSA O KOLTUĞU BIRAKMALI

Şimdi ülkeyi cumhurbaşkanı yönetiyor. Bir siyasi partinin genel başkanı, cumhurbaşkanlığına aday olmuyorsa o koltuğu bırakmalıdır.

Yani 2018'de Muharrem İnce cumhurbaşkanı adayıyken koltuğu bana vermeliydi hem genel başkanlığı hem cumhurbaşkanlığını.

Genel başkan olarak koltukta oturacaksın, partiden bir milletvekilini cumhurbaşkanı adayı yapacaksın; bu doğru değil. Şu anda Sayın Kılıçdaroğlu aday olmalıdır, olmuyorsa koltuğu aday yapacağı kişiye vermelidir" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!