banner2

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na ABD tepkisi! PKK ve Yunanistan'dan yana tavır sergilemek anlamına geliyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretindeki Ukrayna-Rusya savaşı ile ilgili konuşmasına 'Böyle muhalefet olmaz' diyerek sert tepki gösterdi.

Gündem 14.10.2022, 15:15 14.10.2022, 16:02
Abone ol

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ziyarette bulunmak için Bursa'ya gitti. Ziyaretlerine Orhangazi ilçesinden başlayan İnce, esnaf ve halkla görüş alışverişinde bulundu. 

Burada açıklamalarda bulunan İnce, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretinde yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. 

İnce, "Memleket Partisi olarak ne Amerikancı ne de Rusçu değiliz önce bunu belirtelim" diyerek Kılıçdaroğlu'nun Rusya-Ukrayna Savaşı ile ilgili açıklamalarını eleştirdi. 

KILIÇDAROĞLU PKK VE YUNANİSTAN'DAN YANA TAVIR SERGİLİYOR 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın savaştaki tutumunu doğru bulduklarını belirten İnce şu ifadelere yer verdi: 

Ukrayna-Rusya savaşında taraf kalmayı, bir bloktan yana olmamayı doğru buluyoruz. Bu geçmişte denendi; 2’nci Dünya Savaşı'nda İsmet Paşa, Türkiye’yi savaşa sokmadı. Biz farklı bir siyasi partiyiz. Doğru bildiğimize 'doğru', yanlış bildiğimize 'yanlış' diyoruz ama gidip Amerika’da ‘Ukrayna’nın tarafında olmalıyız’ deyip, Türkiye devletinin bu tarafsız kalıp ara bulucu politikasını yerle yeksan etmek, Amerika’ya göz kırpmaktır. Bunu biz çok tehlikeli buluyoruz. Amerika’ya gidip ‘Ukrayna’dan yana olmalıyız’ demek; ‘Biz Amerika’dan yana olmalıyız’ demektir, Yunanistan’daki üslerden yana olmak demektir, güneyimizdeki YPG/PKK’dan yana olmak demektir. Bunu çok tehlikeli buluyoruz. Böyle muhalefet olmaz. 

'ERDOĞAN'IN SAVAŞTAKİ TUTUMUNU DOĞRU BULUYORUZ'

Ukrayna-Rusya savaşında yürütülen tarafsız kalma politikasını doğru bulduklarını belirten İnce, "Memleketimizin çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yapıyoruz biz yani gerçekten şaşkınlıkla izliyoruz. İsmet Paşa’nın partisinin genel başkanı, 2'nci Dünya Savaşı'na Türkiye’yi sokmamış, denge politikasını gözetmiş bir genel başkanın partisinin başındaki zat, Amerika’ya göz kırpıyor." diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!